w

W Gdyni pojawił się mural „Chwała Polskim Marynarzom”. Malowidło dekoruje Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej (dziennikbaltycki.pl)

Ostatnio w Gdyni pojawił się nowy mural na ścianie Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej, który został nazwany „Chwała Polskim Marynarzom”. Malowidło składa się z dwóch części. Pierwsza jest hołdem dla komandora Czesława Cześnika, który był budowniczym i pierwszym komendantem tego ośrodka. Druga część muralu oddaje hołd obrońcom polskiego wybrzeża.

Warto zaznaczyć, że historia tego miejsca jest bardzo bogata. W 1946 roku rozpoczęła się działalność żeglarska w Marynarce Wojennej, a w 1973 roku Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej został oficjalnie otwarty. Funkcję pierwszego komendanta pełnił kmdr Czesław Cześnik, który jest szczególnie ważną postacią w historii Marynarki Wojennej. Z tego względu jego wizerunek jest teraz uwieczniony na ścianie ośrodka, za co należą się podziękowania dla lokalnej społeczności.

Obecnie Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej posiada wiele jednostek i służy do prowadzenia szkoleń żeglarskich i motorowodnych. Komendantem jest kmdr por. Maciej Osika, a sam ośrodek odgrywa istotną rolę w szkoleniu kadr wojskowych i podchorążych Akademii Marynarki Wojennej.

Historia tego obiektu jest dowodem na determinację i pasję komandora Cześnika, który stanął na czele ośrodka w 1957 roku i zapoczątkował jego odbudowę. Ośrodek jest teraz nie tylko miejscem szkolenia, ale także upamiętnienia dziedzictwa komandora.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Awaria elektrociepłowni: Brak ciepłej wody w najwyżej położonych dzielnicach Gdańska (dziennikbaltycki.pl)

Jaką emeryturę europejską otrzymuje Donald Tusk? (i.pl)