w

Greenpeace krytykuje Tuska za wycinkę drzew. Codziennie z polskich lasów wyjeżdża 5800 tirów z drewnem (kronika24.pl)

Greenpeace wydało oświadczenie, w którym krytykuje decyzje polskiego rządu. Chodzi o zapowiedzi Tuska dotyczące ochrony części lasów w Polsce. Jak zaznacza Greenpeace, codziennie z polskich lasów wyjeżdża ponad 5800 tirów z drewnem.

Rząd Donalda Tuska zobowiązał się do trwałego wyłączenia z wycinek 20 proc. lasów w Polsce. Projekt ten poparła większość społeczeństwa. Niemniej jednak działania podejmowane przez ministerstwo nie są wystarczające, aby powstrzymać usuwanie kolejnych partii drzew.

Obietnica wyłączenia z wycinek części lasów spotkała się z poparciem wyborców, jednak działania rządu w tej kwestii nie są zbyt efektywne. Z racji tego Greenpeace apeluje o pilne wprowadzenie tymczasowego wstrzymania wycinek – do czasu opracowania trwałych rozwiązań w dziedzinie ochrony przyrody.

Rada Ochrony Przyrody wystosowała apel do premiera Tuska o poparcie propozycji prawa Nature Restoration Law. Głosowanie w Radzie UE w tej sprawie ma się odbyć 25 marca, a decyzja polskiego rządu może mieć kluczowe znaczenie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

  1. Najlepsze jest to, że polacy mimo tego że ich dobro narodowe jest wycinane nie mają z tego niczego – nadal wysokie podatki a politycy mają na konta już z reguły setki milionów ci z pierwszej ligi na zagranicznych kontach w obcych walutach. Dodatkowo każdy co zna strukturę tego tworu wie że tam wszystko jest po plecach a dodatkowo Lascy Państwowe to nawet nie jest firma państwowa tylko prywatna pod pałaszem publicznej 😃 tak się Polaków dyma. Tak samo jak mennica narodowa i skarbowa nie jest publiczna oraz wiele innych instytucji pod taką nazwą. Polacy dymani na każdym kroku bo sami wybierają do władzy zawsze przestępców z PIS PO i Lewicy i ich przybudówek.

Kolejna rakieta rosyjska nad Polską. Pocisk dotarł do miejscowości Oserdów (www.onet.pl)

Pijany senior wjechał do strumyka i zakleszczył się w aucie. Pojazd stanął pionowo na masce (gazetawroclawska.pl)