w

Kolejna rakieta rosyjska nad Polską. Pocisk dotarł do miejscowości Oserdów (www.onet.pl)

W niedzielę rano do polskiego Dowództwa Operacyjnego dotarło zawiadomienie o incydencie związanym z naruszeniem przestrzeni powietrznej. W trakcie ataku na Ukrainę jeden z pocisków manewrujących wdarł się na 39 sekund na teren Polski, docierając pod miejscowość Oserdów (woj. lubelskie).

W odpowiedzi na atak Rosji na Ukrainę polskie siły zbrojne podjęły działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej. Ponadto, skierowano także ostrzeżenie o incydencie w stronę sojuszników i zintensyfikowano monitoring.

Incydent z rakietą manewrującą, która naruszyła polską granicę, to kolejny epizod eskalacji konfliktu na Ukrainie. Wydarzenie to przypomina poprzednie przypadki, takie jak atak w Przewodowie.

Rosja kontynuowała ataki na Ukrainę, bombardując różne regiony kraju. Celem rosyjskich rakiet były Lwów i Kijów, ale obrona powietrzna zdołała zestrzelić część pocisków, ostatecznie minimalizując straty.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Deszczowa zima rozwiązała problem suszy w Polsce (wiadomosci.onet.pl)

Greenpeace krytykuje Tuska za wycinkę drzew. Codziennie z polskich lasów wyjeżdża 5800 tirów z drewnem (kronika24.pl)