w

Dzień Niepodległości w Krakowie: Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego powodem oburzenia licznych internautów (wiadomosci.wp.pl)

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie wywołało oburzenie wśród wielu internautów. Głos zabrali też politycy, w tym Marzena Okła-Drewnowicz z PO, mówiąc, że nie życzy sobie, żeby Kaczyński odbierał komukolwiek prawo do polskości.

Jarosław Kaczyński w Krakowie przestrzegał przed zmianami traktatów unijnych, przekonując, że w ten sposób „Polska przestanie być państwem”. Dodał, że działaniom Brukseli będzie sprzyjał gabinet Donalda Tuska, ale PiS będzie walczyć o to, aby ten rząd jednak nie powstał. Kaczyński skierował swoje przemówienie również do koalicjantów Platformy Obywatelskiej, twierdząc, że każdy członek tej partii wie, że jest to partia niemiecka.

Polityk w kontekście Niemiec wspomniał też o problemie wwożenia śmieci do Polski, które Niemcy składują tutaj bez żadnych konsekwencji. Według Kaczyńskiego Polska będzie zatruta, a do tego terroryzowana przez mafie, nie tylko te śmieciowe. Jest to przyszłość, jaką gotuje Polsce rząd z Tuskiem na czele.

Sobotnie wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego wywołało prawdziwe poruszenie w mediach społecznościowych. Zareagowała m.in. wiceprzewodnicząca PO Marzena Okła-Drewnowicz, która powiedziała, iż nie życzy sobie, żeby Kaczyński odbierał komukolwiek prawo do polskości. Jej zdaniem lider Prawa i Sprawiedliwości już wielokrotnie przekraczał wszelkie granice człowieczeństwa. Dlatego najwyższy czas, aby odpowiedział za swoje słowa i zakończył swoją działalność polityczną.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Najnowszy sondaż: Czy rząd koalicyjny z Tuskiem na czele spełni swoje obietnice wyborcze? (i.pl)

Protesty polskich przewoźników z powodu niekończących się kolejek tirów na granicy polsko-ukraińskiej (www.rmf24.pl)