w

Najnowszy sondaż: Czy rząd koalicyjny z Tuskiem na czele spełni swoje obietnice wyborcze? (i.pl)

Czy społeczeństwo polskie ma zaufanie do potencjalnego rządu koalicyjnego z Donaldem Tuskiem na czele? Odpowiedź na to pytanie można sprawdzić, zerkając na wyniki najnowszego sondażu, który rzuca światło na obecne nastroje zaniepokojonych obywateli Polski.

Najnowszy sondaż SW Research dla rp.pl postawił badanym jedno kluczowe pytanie: Czy uważają, że rząd utworzony przez Koalicję Obywatelską, Trzecią Drogę i Nową Lewicę dotrzyma obietnic wyborczych tych partii?

Opinie Polaków są zróżnicowane, a wśród respondentów krążą liczne wątpliwości. 38,3% ankietowanych wierzy, że rząd będzie w stanie zrealizować swoje obietnice, ale są przekonani, że nie spełni ich wszystkich. Natomiast 31,7% respondentów jest wyraźnie nastawionych sceptycznie w kwestii spełnienia obietnic przez potencjalny rząd koalicyjny pod przywództwem Tuska. 13,4% uznało, że rząd koalicyjny nie spełni obietnic wyborczych, a 11,7% nie ma jednoznacznej opinii na ten temat. Zaskakująco, 4,9% badanych przyznaje, że nie jest zaznajomiona z obietnicami żadnej z tych partii.

Badanie przeprowadzone przez SW Research w dniach 7–8 listopada 2023 r., w którym udział wzięło 800 internautów powyżej 18. roku życia, wykazało znaczną różnorodność opinii polskiego społeczeństwa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

  1. 1.Przed przejęciem władzy przed po (trochę lat temu), 7 razy zakładał różne partie polityczne, ZAWSZE nie spełnił obietnic. Więc wniosek nasuwa się sam. Czy wziąłbym do wykonania usługi w Moim domu, “fachowca”, który notorycznie kłamie? Ja nie. A kartka wyborcza jest narzędziem do zmiany “fachowca”.
    2. Kolejna sprawa: obiecał, że 1 dzień po wyborach – jeśli wygra – to pojedzie i odblokuje pieniądze dla Polski… (Oczywiście nie pojechał….)
    Ale….:
    1. Gdyby rzeczywiście zależało mu na Polsce – to by “nie blokował” pieniędzy dla swojego kraju, dla swoich Rodaków
    2. Dzień po wyborach mógłby powiedzieć: “słuchajcie, nieważne, czy wygrałem, czy nie, liczy się dobro Polski, jadę i uczynię wszystko, aby te pieniądze odblokować…., ważniejsze jest dobro Polski…(…) – to by było fajne, może nawet wtedy uwierzyłbym w to że zależy mu na dobru Polski❤️.

Pokazy sprzętu wojskowego i pojazdów służbowych na defiladzie z okazji Dnia Niepodległości w Krakowie (gazetakrakowska.pl)

Dzień Niepodległości w Krakowie: Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego powodem oburzenia licznych internautów (wiadomosci.wp.pl)