w

Bilans rządów Tuska po 100 dniach: Spełniono tylko 13 ze „100 konkretów na pierwsze 100 dni rządu” (www.rmf24.pl)

Minęło już 100 dni od objęcia rządów przez Donalda Tuska, dlatego przyszedł czas na bilans jego dotychczasowych działań i obietnic. Z planowanej listy „100 konkretów na pierwsze 100 dni rządu” zrealizowano tylko 13 punktów w całości i 9 częściowo.

Donald Tusk ogłosił ambitny plan „100 konkretów na pierwsze 100 dni rządu”, obiecując szybkie zmiany, które miały poprawić życie Polaków. Niestety po upływie tego okresu okazało się, że zrealizowano jedynie 13 obietnic w całości i 9 częściowo. Prawdę mówiąc, liczba ta jest daleka od imponującej.

Rządzący tłumaczą niską realizację obietnic, wskazując na problemy, jakie stworzyła poprzednia ekipa rządząca, a także na brak wystarczających środków finansowych. Co więcej, trudności wewnątrzkoalicyjne i brak poparcia niektórych sojuszników dodatkowo komplikują sytuację.

Najbardziej odczuwalnym brakiem są niespełnione obietnice dotyczące praw kobiet oraz brak wsparcia dla przedsiębiorców i osób poszukujących mieszkania na własność. Ponadto, nie zrealizowano też obietnic obejmujących zmiany podatkowe, legalną aborcję oraz dostęp do pigułki „dzień po”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Dyskusja kandydatów na prezydenta Warszawy o CPK. Trzaskowski woli Okęcie i rozbudowany Modlin (biznes.interia.pl)

Jacek Sutryk złożył oświadczenie majątkowe. Wysokie zarobki i dyplom z Collegium Humanum (angora24.pl)