w

Dolnośląskie: Śmiertelny wypadek na drodze w kierunku Pieszyc. Osobówka potrąciła 63-letniego rowerzystę (gazetawroclawska.pl)

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę w miejscowości Pieszyce na Dolnym Śląsku, w wyniku którego potrącony został mężczyzna z rowerem. Z powodu poniesionych obrażeń poszkodowany zmarł na miejscu zdarzenia. Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie.

Tragiczna sytuacja miała miejsce 26 sierpnia około godziny 22.30 na drodze między Pieszycami a Piskorzowem (pow. dzierżoniowski, woj. dolnośląskie). Dyżurny przyjął zgłoszenie, że osobówka potrąciła seniora, który szedł środkiem jezdni, prowadząc rower. 63-letni mężczyzna zmierzał w kierunku Pieszyc.

Jak informuje kom. Marcin Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, według wstępnych ustaleń 63-mężczyzna poruszał się drogą z Piskorzowa w kierunku Pieszyc, idąc środkiem ulicy i prowadząc jednoślad. Rower seniora nie był oznakowany, brakowało mu oświetlenia i elementów odblaskowych. W pewnym momencie senior został potrącony przez nadjeżdżający samochód osobowy marki Honda, prowadzony przez 47-letniego kierowcę.

Kierowca Hondy był trzeźwy w momencie wypadku

Po przybyciu na miejsce wypadku funkcjonariusze poddali kierowcę Hondy badaniu alkomatem, który wykazał, że 47-latek nie prowadził pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Reanimacją poszkodowanego zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego, jednak próby nie przyniosły żadnego efektu. Lekarze stwierdzili, że pacjent zmarł na miejscu zdarzenia. Planowana jest również sekcja zwłok 63-latka, która ujawni, czy w momencie wypadku mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Dochodzenie w sprawie tragicznej śmierci seniora prowadzi Prokuratura Rejonowa w Dzierżonowie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

George Soros i Pluralis przejmują większość akcji Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” (i.pl)

Akcja sprzątania Jeziora Kierskiego! Nurkowie wydobyli z dna prawie ćwierć tony odpadów (gloswielkopolski.pl)