w

Deszczowa zima rozwiązała problem suszy w Polsce (wiadomosci.onet.pl)

Dzięki temu, że zarówno jesień, jak i zima w Polsce, była łagodna i deszczowa, zaniknął problem suszy, jaka dotykała kraj w poprzednich latach. Dane IMGW wskazują na znaczny wzrost poziomu wody w rzekach, a prognozy przewidują kontynuację obfitych opadów w nadchodzących miesiącach.

Zima w Polsce charakteryzuje się zazwyczaj najniższymi opadami w skali roku. Jednakże w roku bieżącym opady były dwukrotnie wyższe niż norma wieloletnia. Dzięki temu problem suszy, dotykającej kraj w ostatnich latach, rozwiązał się już na wiosnę.

Niedobory opadów w poprzednich latach spowodowały suszę hydrologiczną, która doprowadziła do niskich poziomów wód rzecznych. Jednak obfite opady w minionych miesiącach rozwiązały ten problem, ponieważ wody utrzymują się teraz na wysokim poziomie.

Nadmiar wilgoci przełożył się także na brak zagrożenia pożarami lasów w Polsce, które zwykle pojawiały się już na początku wiosny.

Synoptycy IMGW nie przewidują powrotu suszy w najbliższej przyszłości. Zaznaczają jedynie możliwe niedobory w maju – na Górnym Śląsku i w Małopolsce.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

31 komentarzy

Zaginął promieniotwórczy defektoskop w Krakowie. Władze apelują o zachowanie ostrożności (cowkrakowie.pl)

Kolejna rakieta rosyjska nad Polską. Pocisk dotarł do miejscowości Oserdów (www.onet.pl)