w

Członek załogi chemikaliowca uratowany przez 43. Bazę Lotnictwa Morskiego w Gdyni. Jest to już 774 akcja ratownicza MW (dziennikbaltycki.pl)

W historii 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni w Babich Dołach zapisały się już 774 interwencje, podczas których ich samoloty i śmigłowce wzbijały się od ziemi. Od czasu założenia jednostki Marynarki Wojennej, która powstała 1 stycznia 2011 r., rocznie przeprowadza się około 65 akcji interwencyjnych. Już w samym 2023 r. dokonano aż 29 startów.

Dnia 24 sierpnia załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni przystąpiła do kolejnej interwencji, transportując członka załogi chemikaliowca „Amaranth” do gdańskiego szpitala. U poszkodowanego wystąpiło podejrzenie zawału serca. Alarm ratowniczy został ogłoszony po godzinie 7:00, a śmigłowiec W-3WARM wystartował przed godz. 7.30.

Według informacji przekazanych przez kmdr ppor. Marcina Braszaka, rzecznika prasowego Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, śmigłowiec ratowniczy „Anakonda” dotarł na miejsce około 8 minut po ogłoszeniu alarmu. Natomiast na statku „Amaranth” ratownicy przygotowali się do przekazania poszkodowanego, który został podjęty na pokład o godzinie 7.45.

Ratownicy opuścili pokład „Amaranth” i podjęli działania w rejonie Zatoki Gdańskiej. Zakończyli misję przed godziną 8:00, kiedy śmigłowiec wylądował w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie. Rzecznik podkreślił, że cała operacja trwała niespełna godzinę. Śmigłowiec „Anakonda” powrócił na lotnisko macierzyste o godz. 8:30.

Kmdr ppor. Marcin Braszak wspomniał, że była to 774. akcja w historii BLMW i 29. w tym roku. W ciągu tego czasu udzielono pomocy 411 osobom. Jednostka jest także systematycznie wspierana przez załogę samolotu patrolowego M28B 1R Bryza, pełniącą dyżur na lotnisku w Siemirowicach koło Lęborka.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zaskakujące odkrycie podczas remontu w kościele Nawrócenia św. Pawła w Lublinie (kurierlubelski.pl)

Mieszkaniec Gdańska uprawiał marihuanę w pomidorach. Podejrzanemu grozi do 10 lat za kratkami (dziennikbaltycki.pl)