w

Blisko 700 osób weźmie udział w VIII Biegu po Oddech w Zakopanem! (zakopane.naszemiasto.pl)

W Zakopanem odbędzie się VIII Bieg po Oddech, w którym weźmie udział blisko 700 osób. Wydarzenie to dedykowane jest osobom z chorobą mukowiscydozą i ma na celu wspieranie pacjentów oraz promowanie zdrowego stylu życia. W tym roku bieg poświęcony jest pamięci Kacpra Tekieli, długoletniego uczestnika i wsparcia imprezy.

VIII Bieg po Oddech to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, mająca na celu promocję zdrowego stylu życia oraz pomoc osobom z mukowiscydozą. Impreza przyciąga zarówno zawodowych sportowców, jak i osoby dotknięte chorobą, włączając chorych, rodziców, opiekunów oraz specjalistów medycznych.

Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes PTWM, zaznacza, że bieg stanowi realne wsparcie dla chorych na mukowiscydozę, dzięki czemu można kontynuować kompleksowe leczenie tej choroby. Mimo postępów medycyny mukowiscydoza nadal wymaga ciągłego leczenia. Biegacze oraz stałe partnerstwa finansowe umożliwiają różne formy wsparcia dla chorych.

Uczestnicy biegu zmierzą się z pięciokilometrową trasą w Zakopanem, przestrzegając regulacji PZLA. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w zawodach, mają możliwość wzięcia udziału w wirtualnej edycji biegu. W sumie zarejestrowało się 1200 uczestników, z czego ponad 630 stawi się na starcie w Zakopanem.

Pakiety startowe są głównym źródłem finansowania programów PTWM, obejmujące zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie psychologiczne dla chorych i ich rodzin. Dochód na te cele przeznaczany jest z pakietów startowych oraz zbiórki dostępnej podczas imprezy.

Bieg rozpocznie się i zakończy w Parku Miejskim w Zakopanem o godzinie 10:00. Natomiast po biegu odbędzie się charytatywny piknik z licznymi atrakcjami, takimi jak sportowy tor przeszkód. Biegowi towarzyszyć będzie wystawa ukazująca życie z mukowiscydozą oczami dziecka.

Tegoroczny bieg dedykowany jest pamięci Kacpra Tekieli, który wspierał i uczestniczył w imprezie. Głównymi sponsorami wydarzenia są Santander Consumer Bank i Nosalowy Dwór Resort & Spa, a partnerem głównym jest Fundacja Inter Cars.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Funkcjonariusze z lubelskiego CBZC zatrzymali cztery osoby podejrzane o sprzedaż treści pornograficznych z udziałem nieletnich (kurierlubelski.pl)

Rejestr zabytków wzbogacił się o zabytkowe przedszkole przy ul. gen. Józefa Hallera w Katowicach (dziennikzachodni.pl)