w

Jacek Sutryk złożył oświadczenie majątkowe. Wysokie zarobki i dyplom z Collegium Humanum (angora24.pl)

W ostatnim czasie prezydent Wrocławia złożył oświadczenie majątkowe na zakończenie swojej kadencji. Należy zaznaczyć, że zarobki Jacka Sutryka okazały się dość zaskakujące.

Opublikowane oświadczenie bardzo szybko wywołało dyskusję na temat zarobków prezydenta Sutryka. Ukazane są w nim wysokie kwoty, jakie zarobił prezydent Wrocławia, szczególnie gdy zasiadał w radach nadzorczych spółek samorządowych. Za zasiadanie w dwóch takich radach prezydent zarobił w ciągu dwóch miesięcy aż 25 tys. zł.

Oprócz wysokich zarobków oświadczenie ujawnia także, że Sutryk zdobył dyplom MBA na kontrowersyjnej uczelni Collegium Humanum. Z kolei Rada ds. Spółek z Udziałem Skarbu Państwa i Państwowych Osób Prawnych orzekła, że podczas oceny kandydatów do rad nadzorczych dyplomy z tej uczelni nie będą brane pod uwagę.

Co więcej, oświadczenie ukazuje, że Sutryk zaciągnął kredyt w wysokości 1,2 mln zł na zakup nieruchomości, z której część udziałów należy do jego brata. Prezydent spłacił bratu swój dług w wysokości 150 tys. zł. Jednak pod koniec grudnia 2023 r. nadal był obciążony wysokim kredytem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Bilans rządów Tuska po 100 dniach: Spełniono tylko 13 ze „100 konkretów na pierwsze 100 dni rządu” (www.rmf24.pl)

Stacja Laserowa w Borówcu wzbogaci się o potężny laser do śledzenia kosmicznych śmieci (tech.wp.pl)