w

Biden zatwierdza przeniesienie systemu Patriot z Polski na Ukrainę (www.rmf24.pl)

Prezydent Biden zatwierdził wysłanie Ukrainie kolejnego systemu Patriot. Sprzęt zostanie przerzucony z Polski, gdzie wcześniej ochraniał stacjonujących żołnierzy amerykańskich.

Decyzja została podjęta po serii spotkań na wysokim szczeblu i wewnętrznej debacie. Ostatecznie ustalono, że system Patriot zostanie przeniesiony z Polski, gdzie ochraniał rotacyjne siły żołnierzy amerykańskich.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego, John Kirby, poinformował, że głównym problemem dla administracji była kwestia, skąd zostanie przekazany system na Ukrainę, ponieważ potrzebują go wojska USA na Bliskim Wschodzie. I zaznaczył, że Pentagon nie chciał przesuwać systemów rozmieszczonych w USA.

USA, Niemcy i Holandia dotychczas wysłały na Ukrainę po jednym systemie Patriot. Niemcy zapowiedziały wysłanie kolejnej baterii do końca czerwca. Ukraina potrzebuje co najmniej siedmiu kolejnych baterii, aby chronić swoje miasta i infrastrukturę przed rosyjskim bombardowaniem.

Stany Zjednoczone ostatecznie ustaliły, że system Patriot zostanie przeniesiony z Polski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Grupa 16-latków śmiertelnie pobiła 28-latka na festiwalu w Sosnowcu. Nikt nie reagował na sytuację (www.fakt.pl)

Dzieci ukraińskie w Polsce zostaną objęte obowiązkiem szkolnym, wspartym zasiłkiem 800 plus (www.rmf24.pl)