w

Dzieci ukraińskie w Polsce zostaną objęte obowiązkiem szkolnym, wspartym zasiłkiem 800 plus (www.rmf24.pl)

Od 1 września dzieci z Ukrainy będą objęte obowiązkiem szkolnym w Polsce, co wiąże się z możliwością pobierania zasiłku 800 plus. Szacuje się, że około 75 tys. ukraińskich dzieci nie uczęszcza obecnie do polskich szkół.

Wiceminister edukacji, Joanna Mucha, podała, że od lutego 2022 roku do Polski przybyło 3 miliony uchodźców z Ukrainy, w tym 43% to dzieci poniżej 17 roku życia. Obecnie 145 tys. dzieci uczęszcza do polskich szkół, a 34 tys. do przedszkoli.

Mucha szacuje, że około 150 tys. dzieci nie zostało jeszcze zapisanych do szkół. Ponadto zapowiedziała, że obowiązek szkolny będzie związany z zasiłkiem 800 plus. Wyłączeni z tego obowiązku zostaną uczniowie klas maturalnych.

Ukraińskie dzieci mieszkające w Polsce uczą się w ukraińskim systemie nauczania online od czterech lat, ponieważ pierwsze dwa lata takiej nauki wprowadzono ze względu na pandemię Covid-19.

Proces wprowadzenia obowiązku szkolnego dla dzieci z Ukrainy został uzgodniony z Ukrainą. Dzieci będą miały dodatkowe 4 godziny nauki języka polskiego poza zajęciami szkolnymi, a czas ten zostanie wydłużony do 36 miesięcy. Dzieci trafiające do VIII klasy nie będą musiały zdawać egzaminu z języka polskiego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Biden zatwierdza przeniesienie systemu Patriot z Polski na Ukrainę (www.rmf24.pl)

Notorycznie okradał samochody we Wrocławiu. Jest podejrzany o prawie 50 przestępstw (www.rmf24.pl)