w

Mieszkańcy Krakowa apelują o stworzenie „Parku Ulgi” i ochronę przyrody przed zabudową (gazetakrakowska.pl)

Krzysztof Kwarciak, przewodniczący Stowarzyszenia „Ulepszamy Kraków!”, oznajmił, że doszło do złożenia petycji o utworzenie parku przy osiedlu Podwawelskim i w rejonie ulicy Ceglarskiej. Jak sam dodał, petycja została podpisana przez ponad 1200 osób.

Petycja stworzona przez Kwarciaka dotyczy utworzenia „Parku Ulgi”, który miałby wprowadzić do miasta więcej zieleni i wykorzystać do tego teren, na którym wcześniej miał się pojawić kanał ulgi. Teraz gdy budowa kanału odeszła w niepamięć, obszar ten stał się łakomym kąskiem dla inwestorów, dlatego Kwarciak chce go uchronić przed potencjalną zabudową.

Petycja Kwarciaka zdobyła poparcie mieszkańców, którzy złożyli ponad 1200 podpisów.

Propozycja Krzysztofa Kwarciaka zakłada utworzenie dwóch części parku. Pierwsza miałaby powstać w rejonie ulic Konopnickiej, Komandosów, Rozdroże i Kapelanki. Natomiast druga mieściłaby się w okolicach ulic Ceglarskiej, Kobierzyńskiej, Pychowickiej i Świętego Jacka.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Echo Investment wybuduje mieszkania w Katowicach zamiast biurowców (www.propertynews.pl)

Bezczelny post ambasadora Izraela po śmierci polskiego wolontariusza w Strefie Gazy (espresso.com.pl)