w

55-latek usłyszał zarzuty związane z atakiem na posłankę Martę Wcisło w Opolu Lubelskim (i.pl)

Prokuratura oskarżyła 55-letniego mężczyznę o znieważenie funkcjonariusza publicznego, naruszenie jego nietykalności cielesnej oraz kierowanie gróźb pozbawienia życia w stosunku do Marty Wcisło, posłanki Koalicji Obywatelskiej. Zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak podaje Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie, pierwszy zarzut, jaki przedstawiono mężczyźnie, dotyczy znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz naruszenia jego nietykalności cielesnej. Natomiast drugi obejmuje kierowanie gróźb pozbawienia życia.

Zatrzymany nie przyznał się do winy i w swoich wyjaśnieniach twierdził, że rozmawiał z Martą Wcisło na targu, ale nie wykazywał żadnej agresji wobec posłanki. W wyniku działań śledczych podjęto decyzję o nałożeniu na 55-latka dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do poszkodowanej. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Przypomnijmy, że 55-latek zaatakował posłankę Koalicji Obywatelskiej, Martę Wcisło, podczas gdy rozdawała ulotki wyborcze na targu w Opolu Lubelskim. Posłanka opisuje, że nieznany mężczyzna szarpał ją i wyzywał, a do tego nie stronił od gróźb. Jednak Marta Wcisło oznajmia, że nie zamierza ulec zastraszaniu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Sąd odrzucił pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu, który nazwał „armią Putina” twórców „Zielonej granicy” (i.pl)

Policjanci zatrzymali agresora z maczetą na ulicach Wrocławia (wiadomosci.wp.pl)