w

Sąd odrzucił pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu, który nazwał „armią Putina” twórców „Zielonej granicy” (i.pl)

Sąd Okręgowy w Sieradzu odrzucił pozew kandydatki Lewicy na posła, który został złożony w trybie wyborczym przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Pozew dotyczył słów, jakie prezes PiS skierował pod adresem twórców „Zielonej granicy”, nazywając ich „armią Putina”. Sąd uznał, że wypowiedź Kaczyńskiego nie wymaga sprostowania.

W swojej wypowiedzi Jarosław Kaczyński stwierdził, że osoby wspierające takie produkcje, stoją po antypolskiej stronie. A do tego zamierzają przekształcić Polskę w kondominium sąsiadów ze Wschodu i Zachodu oraz zredukować liczbę Polaków.

Z kolei kandydatka z listy Lewicy, Iwona Kaźmierska-Małyska, złożyła pozew w trybie wyborczym, domagając się sprostowania słów Kaczyńskiego. Sąd Okręgowy w Sieradzu odrzucił ten pozew, argumentując, że wypowiedź prezesa PiS była opinią na temat filmu, a nie stwierdzeniem faktów, które można by oceniać jako prawdziwe lub fałszywe.

Co więcej, sąd zaznaczył, że opinie na temat kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią są w Polsce podzielone. Natomiast wypowiedź Kaczyńskiego nie wprowadza wyborców w błąd.

W trybie wyborczym sąd okręgowy musi rozpatrzyć wniosek w ciągu 24 godzin. Po tym strony również będą mieć 24 godziny na złożenie zażalenia do sądu apelacyjnego, który ma także 24 godziny na jego rozpatrzenie. Od decyzji sądu apelacyjnego nie można składać skargi kasacyjnej, a orzeczenie musi być wykonywane natychmiast. Sprostowanie, odpowiedź lub przeprosiny muszą być opublikowane w ciągu 48 godzin od orzeczenia, na koszt osoby zobowiązanej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Robert Bąkiewicz zamierza złożyć pozew przeciwko Maciejowi Stuhrowi i Agnieszce Holland (i.pl)

55-latek usłyszał zarzuty związane z atakiem na posłankę Martę Wcisło w Opolu Lubelskim (i.pl)