w

5000 zł mandatu dla kierowcy-recydywisty, który przekroczył dozwoloną prędkość o 83 km/h (gazetawroclawska.pl)

Działania specjalnej grupy SPEED doprowadziły do zatrzymania kierowcy, który rozwinął prędkość 153 km/h, mknąc aleją Jana III Sobieskiego w kierunku Mirkowa. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 83 km/h, podróżując sportową Kią Stinger.

34-letni kierowca osiągnął prędkość 153 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Jednak nie zdawał sobie sprawy, że jego nadmierną brawurę zarejestrował nieoznakowany radiowóz policji. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami kierowca twierdził, że nie ma możliwości, aby jechał tak szybko. Z tego względu stanowczo odmówił przyjęcia mandatu w wysokości 5000 złotych.

Tak wysoki mandat, który wypisano za przekroczenie prędkości o 83 km/h, jest efektem wcześniejszych wykroczeń mężczyzny oraz wprowadzenia przepisów dotyczących recydywy od września 2022 roku. Mł. asp. Rafał Jarząb, rzecznik prasowy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, tłumaczy, że kierowca, który w ciągu dwóch lat miał już wyroki za podobne wykroczenia, odpowie teraz przed sądem jako recydywista.

Nowe odcinkowe pomiary prędkości na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku wprowadzone zostaną nowe odcinkowe pomiary prędkości. Jeden z nich działa już na autostradzie A4, a kolejny zostanie uruchomiony na alei Sobieskiego we Wrocławiu. Kontrola będzie przebiegać na odcinku drogi o długości trzech kilometrów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu jak odcinkowe pomiary prędkości można monitorować prędkość pojazdów na danym fragmencie drogi, a nie tylko w pojedynczym punkcie jak w konwencjonalnych fotoradarach. Dlatego kierowcy, którzy pokonają ten odcinek szybciej, niż dopuszczają znaki, otrzymają wezwanie do zapłaty.

Przyszłe urządzenia mają zapobiegać zachowaniom podobnym do tego, które miało miejsce w przypadku kierowcy sportowej Kii. Policja apeluje o odpowiedzialną jazdę i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Faktem jest, że niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do wypadków – podkreśla młodszy asp. Rafał Jarząb.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Siedem pojazdów spłonęło w pożarze warsztatu w Kostomłotach Drugich. Do akcji przystąpiło 10 zastępów straży pożarnej (i.pl)

Oborniccy policjanci zatrzymali 21-latka poszukiwanego listem gończym na pętli tramwajowej Poznań-Dębiec (gloswielkopolski.pl)