w

Zofia Paryła zwolniona ze stanowiska prezesa zarządu Energi (biznes.trojmiasto.pl)

Rada Nadzorcza Energi zadecydowała, że obowiązki prezesa zarządu przejmie tymczasowo Michał Perlik, wiceprezes ds. finansowych i klimatu. Perlik będzie pełnić tę funkcję do czasu wyłonienia nowego prezesa. Jak podała Rada nadzorcza, ze składu zarządu odwołano prezes Zofię Paryłę i wiceprezesa Janusza Szurskiego.

Wcześniej Rada Nadzorcza Energi osobiście mianowała Zofię Paryłę na stanowisko prezesa, której kadencja rozpoczęła się we wrześniu 2022 r. Należy zaznaczyć, że Paryła miała już doświadczenie jako prezes Lotosu, a wcześniej zarządem Energi kierował Daniel Obajtek.

Zofia Paryła była członkiem zarządu Lotosu od lipca 2019 r. Natomiast w grudniu 2020 r. została powołana na stanowisko prezesa.

W marcu br. Energa ogłosiła Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które zaplanowano na 4 kwietnia. Na zgromadzeniu będą omawiane zmiany planowane w Radzie Nadzorczej, a do tego zostanie ogłoszony wynik konkursu na nowego prezesa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Plany stworzenia bazy lotnictwa śmigłowcowego Wojska Polskiego w Świdniku (www.lublin112.pl)

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie 13 samochodów w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)