w

Plany stworzenia bazy lotnictwa śmigłowcowego Wojska Polskiego w Świdniku (www.lublin112.pl)

W Porcie Lotniczym w Lublinie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz i wiceminister Cezary Tomczyk, a także przedstawiciele władz samorządowych i spółki Port Lotniczy Lublin. W trakcie spotkania podpisano list intencyjny, dotyczący współpracy między MON a województwem lubelskim.

Szef resortu obrony zaznaczył, że podpisanie umowy dla wschodniej flanki Polski oraz NATO jest bardzo istotnym krokiem. Jak dodał, pojawiły się plany umiejscowienia bazy lotnictwa śmigłowcowego Wojska Polskiego w Świdniku. Rozwiązanie to ma się przyczynić się do wzmocnienia bezpieczeństwa kraju.

Z kolei wiceminister Tomczyk wskazał na konieczność wzmacniania bezpieczeństwa poprzez inwestycje zarówno w sprzęt, jak i infrastrukturę wojskową.

Jak tylko zakończą się negocjacje w sprawie bazy śmigłowcowej, rozpocznie się realizacja tego przedsięwzięcia.

Umiejscowienie bazy śmigłowcowej Wojska Polskiego w Świdniku to efekt współpracy między rządem a władzami samorządowymi. Ponadto, stacjonowanie śmigłowców w Świdniku ma przyczynić się także do rozwoju regionalnej infrastruktury oraz instytucji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

SG zatrzymała czterech Irańczyków w Gubinie. Nielegalnych imigrantów przewoził estoński „kurier” (gazetalubuska.pl)

Zofia Paryła zwolniona ze stanowiska prezesa zarządu Energi (biznes.trojmiasto.pl)