w

Znaleziono dron zwiadowczy, który spadł w Trzebieniu. Śledztwem zajmują się odpowiednie służby (i.pl)

Dnia 18 lipca odnaleziono wojskowy dron zwiadowczy. Obiekt spadł w pobliżu Trzebienia na Dolnym Śląsku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a sam dron został już namierzony przez odpowiednie służby. W rozmowie z RMF FM Stanisław Żaryn wyraził swoje stanowisko w tej sprawie.

We wtorek wieczorem zgłoszono, że w lesie koło stacji benzynowej w Trzebieniu spadł niewielki samolot. Do akcji oddelegowano straż pożarną i funkcjonariuszy policji, którzy natychmiast podjęli działania w celu odnalezienia obiektu.

Jak poinformował st. bryg. Aleksander Kucharczyk z Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu, w działaniach poszukiwawczych brały udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Okazało się, że spadły obiekt to wojskowy dron zwiadowczy. Na szczęście w wyniku incydentu nikt nie ucierpiał ani nie doszło też do żadnej eksplozji czy pożaru.

Trwa dochodzenie w sprawie ustalenia właściciela drona

Służby odnalazły drona kilkaset metrów od drogi, a wojsko zdążyło już go zabezpieczyć. Jak na tę chwilę trwa śledztwo w celu ustalenia właściciela obiektu oraz wyjaśnienia okoliczności upadku. Jak poinformowało RMF FM, w pobliżu kraksy mieści się również poligon wojskowy.

Pełnomocnik rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej potwierdził na Twitterze, że odnaleziony dron nie stanowi zagrożenia dla kraju. Dodał, że nie jest też bezzałogowym statkiem powietrznym, który mógłby należeć do wroga. Obiekt został już odpowiednio zabezpieczony przez służby, a cała sytuacja jest pod kontrolą.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

26 komentarzy

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu potwierdza śmierć funkcjonariusza, który zderzył się z ciężarówką pod Zgorzelcem (gazetawroclawska.pl)

Tragiczny incydent w krakowskim szpitalu. Prokuratura bada kontrowersje wokół pani Joanny z Krakowa (i.pl)