w

Tragiczny incydent w krakowskim szpitalu. Prokuratura bada kontrowersje wokół pani Joanny z Krakowa (i.pl)

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, poinformował w piątek, że prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie pani Joanny na podstawie różnych zgłoszeń dotyczących niewłaściwych działań ze strony służb, w tym policji.

W programie „Fakty” stacji TVN opublikowano wypowiedzi o działaniach policjantów w krakowskim szpitalu wobec kobiety, która zgłosiła przyjęcie tabletki poronnej, zakupionej online. Komendant główny policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, wyraził ubolewanie z powodu jej trudnej sytuacji życiowej, ale podkreślił, że nie można obwiniać policji. Nagrania związane z tą sprawą zostały ujawnione za zgodą prokuratora.

W sprawie głos zabrał prokurator generalny Zbigniew Ziobro

Minister Ziobro zapytany o to, czy jako prokurator generalny może potwierdzić bez zarzutów działania policji i prokuratury w przypadku pani Joanny, stwierdził, że prokuratura nie miała nad tym kontroli, ponieważ nie było to związane z postępowaniem karnym. Były to działania ratujące życie kobiety, która próbowała popełnić samobójstwo, i nie miały związku z aborcją.

Ziobro wyjaśnił, że interwencja nie była nadzorowana przez prokuraturę i nie miała związku z aborcją, lecz z próbą samobójczą kobiety, która była pod opieką lekarza psychiatry. Pacjentka ta skonsultowała się wcześniej z tą samą lekarką, do której zadzwoniła w tej sytuacji.

Minister Ziobro zapewnił, że prokuratura pojawiła się dopiero teraz, gdy podjęła badanie całej sprawy w związku z różnymi nieprawidłowościami i zgłoszeniami. Celem postępowania prokuratorskiego jest wyjaśnienie legalności wszystkich działań, które wywołały liczne doniesienia o możliwych niewłaściwościach ze strony służb, lekarki i policji. Obecnie prokuratura analizuje wszystkie te zgłoszenia w kontekście tego incydentu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Znaleziono dron zwiadowczy, który spadł w Trzebieniu. Śledztwem zajmują się odpowiednie służby (i.pl)

Incydent w Teatrze Polskim: Witold Mikołajczuk oskarżony o pobicie dyrektora, Andrzeja Seweryna (i.pl)