w

Zbigniew Ziobro: Tusk i jego media wyhodowały mordercę w swojej partii (i.pl)

W czwartek minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, ostro skrytykował Donalda Tuska. Ziobro nie szczędził słów pod adresem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, nazywając go siewcą nienawiści.

Zbigniew Ziobro zaatakował lidera PO poprzez media społecznościowe, przypominając mu o pewnym incydencie. Chodziło o sytuację, gdy zastępca Donalda Tuska nawoływał do przemocy wobec polityków PiS i zastrzelenia Jarosława Kaczyńskiego. Minister oskarżył Tuska, że jego partia wyhodowała w swoich szeregach mordercę, który zabił działacza PiS w Łodzi. Ponadto, jego celami ponoć mieli być także Ziobro i Kurski.

Wcześniej tego samego dnia Donald Tusk poinformował na platformie X o zeznaniach sprawcy, który przymierzał się do zamachu na niego i rodzinę. Sprawca twierdził, że działał pod wpływem mediów, głównie takich jak TVP Info, Wiadomości i TV Republika.

Sąd Rejonowy w Sopocie skazał 43-letniego Michała B. na 10 miesięcy ograniczenia wolności, prace społeczne i zakaz zbliżania się do Tuska i jego rodziny. Sprawca musi też przeprosić lidera PO za groźby śmierci, które przesyłał mailem.

Michał B., oskarżony o wysłanie do Tuska maila z groźbą pozbawienia życia, tłumaczył w sądzie, że wpłynęły na niego kłótnia rodzinna i spożycie alkoholu. Dodał też, że znaczny wpływ na jego decyzję miały informacje o ewentualnych likwidacjach programów społecznych, takich jak „trzynastka” i 500+, które zapowiedziała PO.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Rafał Ziemkiewicz skazany za rzucanie oskarżeń pod adresem Bartosza Wielińskiego z „Gazety Wyborczej” (i.pl)

Krzysztof Paszyk nowym przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL (i.pl)