w

Krzysztof Paszyk nowym przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL (i.pl)

Ostatnio klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego przywitał swojego nowego przewodniczącego. Od teraz obowiązki klubu parlamentarnego PSL będzie wykonywać poseł Krzysztof Paszyk.

Pierwsze posiedzenie klubu parlamentarnego PSL w Sejmie rozpoczęło się po godzinie 15:00. Klub podjął decyzję o powierzeniu roli przewodniczącego posłowi Krzysztofowi Paszykowi. Polityk wyraził ogromną wdzięczność w kwestii pełnienia nowej funkcji i zapewnił, że będzie walczył o zjednoczenie różnych środowisk w klubie, zarówno poprzez szlifowanie stanowisk, jak i skoordynowane działania.

Krzysztof Paszyk, posiadający doświadczenie nabyte podczas VIII, IX i X kadencji, jest prawnikiem, który w latach 2014-2015 był przewodniczącym w sejmiku wielkopolskim. Prezydium klubu PSL zostało wybrane po godzinie 16:00, wskazując na nowych wiceprzewodniczących, sekretarza klubu i rzecznika dyscypliny.

Sekretarzem klubu została Agnieszka Kłopotek, a funkcję rzecznika objęła Urszula Nowogórska. A nowi wiceprzewodniczący to Jacek Tomczak, Bożena Żelazowska, Marek Sawicki i Magdalena Sroka.

Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) zdobyła 65 mandatów w Sejmie, stając się trzecią siłą polityczną w Polsce. Przewodniczący Polski 2050, Szymon Hołownia, ogłosił utworzenie dwóch klubów parlamentarnych: Polska 2050 Trzecia Droga oraz Polskie Stronnictwo Ludowe Trzecia Droga, związanych umową o współpracy. Współpraca ta jest rezultatem planów skonfederowania dwóch klubów i zacieśnienia współpracy w wyborach samorządowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Zbigniew Ziobro: Tusk i jego media wyhodowały mordercę w swojej partii (i.pl)

Powstaną nowe miejsca pracy dzięki inwestycji na budowę fabryki PGZ w Czernicy pod Wrocławiem (gazetawroclawska.pl)