w

Zakaz jazdy nocą i inne kontrowersje. Unia Europejska wprowadza nowe przepisy (szczecin.se.pl)

Unia Europejska planuje wprowadzić nowe przepisy, które zakazują jazdy nocą. Nowe regulacje, które mają wejść w życie od 1 stycznia 2024 r., wywołują obawy wśród wielu kierowców. A więc, kogo będą dotyczyć te ograniczenia?

Nowe unijne regulacje mają na celu zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Zdaniem UE rocznie na drogach ginie około 20 tysięcy osób, dlatego do 2050 roku UE zamierza sprowadzić tę liczbę do zera. Przepisy mają skupić się głównie na młodych kierowcach. Ponadto, omawiane są również obowiązkowe testy dla kierowców powyżej 65. roku życia, z możliwą utratą prawa jazdy przy negatywnym wyniku.

Młodzi kierowcy nie będą mogli prowadzić samochodów w godzinach nocnych (0:00 – 6:00). Co więcej, ich pojazdy nie będą mogły przekraczać 1,8 tony. Celem jest m.in. zmniejszenie przypadków jazdy pod wpływem alkoholu oraz ograniczenie ryzyka dla nowych kierowców.

Kontrowersyjne przepisy nie będą natychmiast obowiązywać we wszystkich krajach UE, w tym w Polsce. Decyzja o ich powszechnym wdrożeniu ma zapaść dopiero w przyszłym roku. Aczkolwiek niektóre kraje, takie jak Niemcy, planują wprowadzić te zasady już od 1 stycznia. Nowe prawo zakłada m.in. kategorię B+ dla osób uzyskujących prawo jazdy w 2024 roku, ograniczając możliwość jazdy nocą, kierowania SUV-ami i przekraczania prędkości 110 km/h.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

8 komentarzy

  1. Najpierw zakaz jazdy nocą spalinowymi samochodami powinni wprowadzić, zeby ludzie za bardzo się nie burzyli, bo pomyślą sobie ze przeciez w nocy się spi, oni i tak nigdy nie jeżdżą. Później powinni zaostrzyć przepisy, zakaz jazdy samochodami spalinowymi powiedzmy od 18 do 6 rano. A na koniec całkowity zakaz samochodów spalinowych, ale krok po kroku – wiadomo. Proces gotowania żaby.

  2. Tak bo młodzi powinni w nocy spać, bo nie urosną, a nie jeździć samochodami i męczyć wzrok. Rozwiązanie ilości wypadków dla Unii Europejskiej też jest proste, żeby sprowadzić ilość wypadków samochodowych do zera, to trzeba zlikwidować samochody. Tak się rozwiązuje problemy 😃 hehe

Przedstawiciel KE Jacek Wasik niedopuszczony do głosu na otwarciu tunelu zakopianki (wiadomosci.onet.pl)

Lwowski celnik przyjmował duże łapówki za przewóz towarów. Zatrzymały go ukraińskie władze (nowiny24.pl)