w

Zabytkiem po Kalatówkach (zakopane.naszemiasto.pl)

Jak co roku Tatrzańskie Kalatówki zostały stolicą polskiego narciarstwa. Kolejny już raz w lany poniedziałek, w zawodach o Wielkanocne Jajo spotkali się miłośnicy białego szaleństwa. W tym roku, mimo słabej, deszczowej pogody ponad 150 osób stawiło się na starcie zawodów. Zawodniczki i Zawodnicy mimo niesprzyjającej aury śmigali w dół stoku na zabytkowych nartach.

Coroczna, wielkanocna zabawa kolejny raz przyciągnęła prawdziwe tłumy. Jak co roku w lany poniedziałek, w Suchym Żlebie odbyły się nietypowe zawody, których przebrani w stroje z początku ubiegłego wieku uczestnicy suną po białym puchu w równie starych i zabytkowych nartach. Mimo obecności jury, nagród i zasad dla większości liczy się sam udział. To, czy ktoś dojedzie do końca i jak jego przejazd zostanie oceniony, jest sprawą drugorzędną. Liczy się sam udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu i czerpanie wszechobecnej pozytywnej energii. Każdy przejazd, wywrotka to okazja do śmiechu i oklasków.

Kalatówki to nie skansen

Mimo iż w ten poniedziałek odwiedzający Kalatówki mogli pomyśleć, że znaleźli się w skansenie, to nie jest to codzienność tego miejsca. Ubrani na dawną modłę panowie i panie szusowali w strojach dawnych górali. Na nogach stare narty, drewniane kijki, a panie w charakterystycznych spódnicach. Oprócz tradycji nie zabrakło swobodnych interpretacji i kreacji niepasujących do żadnej znanej epoki historycznej.

Punktem łączącym przeszłość z teraźniejszością był udział Oskara Kwiatkowskiego – snowboardowego mistrza świata w gigancie równoległym. Przedstawiciel Białego Dunajca zamienił współczesną deskę na dwie pary klasycznych, zabytkowych nart, strój góralski i dołączył do zabawy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Nietypowy wypadek na cmentarzu – 60-ciolatek wpadł do grobu (kurierlubelski.pl)

Pijany 18-stolatek zabił rówieśnika w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)