w

Wyniki sondażu pracowni Social Changes: Premier Morawiecki zwycięzcą debaty w TVP (i.pl)

Wyniki wtorkowego sondażu wyraźnie wskazują, że zwycięstwo w debacie odniósł premier Mateusz Morawiecki. Natomiast lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, został wyprzedzony przez Szymona Hołownię. Sondaż został przeprowadzony przez pracownię Social Changes.

Sondaż Social Changes wykazał, że premier Mateusz Morawiecki zdecydowanie wygrał debatę. Tak uważa 26 proc. widzów. Szymon Hołownia (Polska 2050) zajął drugie miejsce z wynikiem 15 proc., a Donald Tusk znalazł się na trzecim miejscu z wynikiem 14 proc. Na dalszych pozycjach uplasowali się Krzysztof Bosak (9 proc.), Joanna Scheuring-Wielgus (5 proc.) i Krzysztof Maj (4 proc.). Warto dodać, że według 20 proc. badanych nikt nie wygrał debaty. Natomiast 7 proc. nie miało zdania na ten temat.

55 proc. wyborców PiS jednomyślnie wskazało na zwycięstwo premiera Mateusza Morawieckiego. Krzysztof Bosak z Konfederacji uzyskał wśród tej grupy tylko 4 proc. poparcia. Z kolei opinie wyborców Koalicji Obywatelskiej były podzielone: 34 proc. uważało, że debatę wygrał Donald Tusk, a Szymon Hołownia zajął drugie miejsce z wynikiem 14 proc.

Na pytanie o zwycięzcę bezpośredniego starcia między Mateuszem Morawieckim a Donaldem Tuskiem, minimalną przewagę uzyskał premier Morawiecki (26 proc.), pokonując Tuska (23 proc.). Na remis zagłosowało 7 proc., a pozostali wstrzymali się od głosu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

10 komentarzy

Ruszają prace na ul. Pychowickiej w Krakowie. Utrudnienia w ruchu potrwają do sierpnia 2024 roku (gazetakrakowska.pl)

Joanna Lichocka: Donald Tusk jest rozczarowaniem dla swojej partii i wyborców (i.pl)