w

Ruszają prace na ul. Pychowickiej w Krakowie. Utrudnienia w ruchu potrwają do sierpnia 2024 roku (gazetakrakowska.pl)

Dnia 13 października rozpocznie się rozbudowa fragmentu ul. Pychowickiej. Ponadto, prace będą też prowadzone na skrzyżowaniu z ulicami Norymberską i Wyłom. Prace te zostaną przeprowadzone przez dewelopera, który realizuje budowę pobliskiego osiedla.

W ramach inwestycji ul. Pychowicka zostanie rozbudowana na odcinku o długości około 400 metrów. Ponadto, droga otrzyma także awans – z klasy gminnej zostanie podniesiona do klasy L.

Warto zaznaczyć, że planowane są także prace przy skrzyżowaniu z ulicami Norymberską i Wyłom, które obejmują budowę kanalizacji opadowej i ogólnospławnej oraz zbiornika retencyjnego. Przeprowadzona zostanie również modernizacja oświetlenia ulicznego, a także przebudowa sieci energetycznej niskiego napięcia oraz sieci teletechnicznej napowietrznej i ziemnej.

Od 13 października odcinek ul. Pychowickiej, na którym będą przebiegać prace, będzie zamknięty dla ruchu, począwszy od skrzyżowania z ulicami Norymberską i Wyłom. Ruch drogowy, rowerowy i pieszy będą udostępniane w miarę możliwości, ponieważ w miarę postępu budowy lokalizacja prac będzie się zmieniać.

Objazd do ul. Pychowickiej będzie możliwy od strony skrzyżowania z ul. Kobierzyńską, a dojazd do ul. Norymberskiej będzie wyłącznie przez skrzyżowanie Grota-Roweckiego/Łagiewnicka/Norymberska.

Pierwsze prace będą odbywać się od ronda na skrzyżowaniu Norymberskiej, Pychowickiej i Wyłom. Aczkolwiek przejezdność w ciągu ul. Norymberskiej będzie dostępna w obu kierunkach. Taki układ ruchu utrzyma się przez cały okres prac, które mają zakończyć się w sierpniu 2024 r.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Prace remontowe w Spodku: Wymiana dachu, schodów i kamer monitoringu (dziennikzachodni.pl)

Wyniki sondażu pracowni Social Changes: Premier Morawiecki zwycięzcą debaty w TVP (i.pl)