w

Wyciąg na Wielkiej Krokwi otwarty dla turystów. Nowe koło w końcu dotarło z Francji (zakopane.naszemiasto.pl)

Naprawiony wyciąg narciarski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem jest już dostępny do użytku w celach komercyjnych. Sebastian Danikiewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, zaznaczył, że miasto w końcu doczekało się części zamiennej, którą zamówiło z Francji.

Jest to dobra wiadomość dla turystów przygotowujących się na nadchodzący okres świąteczno-noworoczny. Wielka Krokiew stanowi istotny punkt zwiedzania Zakopanego, umożliwiając obserwowanie treningów skoczków narciarskich, takich jak Dawid Kubacki czy Kamil Stoch.

Przywrócenie wyciągu do użytku komercyjnego zamyka długi okres problemów związanych z francuskim producentem. Wyciąg został zamknięty z powodu awarii 3-tonowego koła napędzającego liny – pojawiło się w nim pęknięcie, które zauważono wiosną 2022 r. Miasto zamówiło nowe koło z Francji, jednak wykonawca nie spieszył się z dostawą, co spowodowało opóźnienia i długotrwałe niedogodności.

Sebastian Danikiewicz podkreślił, że po długim oczekiwaniu koło dotarło na miejsce i jest już zamontowane. Dzięki temu 16 grudnia ponownie uruchomiono wyciąg na Wielkiej Krokwi do celów komercyjnych. Koszt nowego koła wyniósł 76 tys. euro, a jego montaż wymagał użycia śmigłowca transportowego z Austrii. Całe przedsięwzięcie wyniosło około miliona złotych.

COS zapowiedział też podjęcie działań sądowych w sprawie francuskiego producenta, domagając się rekompensacji strat związanych z opóźnieniem dostawy koła.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Były kierownik schroniska bezlitośnie znęcał się nad zwierzętami w Kościerzynie (esopot.pl)

Wykolejenie tramwaju w samym centrum Katowic spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu (dziennikzachodni.pl)