w

Wykolejenie tramwaju w samym centrum Katowic spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu (dziennikzachodni.pl)

Wczoraj po godzinie 8:00 nastąpił incydent w ścisłym centrum Katowic, gdzie między rondem a rynkiem wykoleił się tramwaj. Warto zaznaczyć, że jest to miejsce, gdzie łączy się ze sobą wiele torów. Rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich, Andrzej Zowada powiedział, że do wykolejenia doszło w jednym z najgorszych miejsc pod względem natężenia ruchu tramwajów.

Na alei Korfantego wykoleił się tramwaj linii numer 6, który przewoził pasażerów w kierunku ronda (okolice Spodka). Sytuacja wystąpiła około godziny 8.15 we wtorek. Andrzej Zowada poinformował, że uszkodzeniu uległ fragment silnika, który zamontowany jest u spodu wagonu. W rezultacie awaria doprowadziła do wykolejenia.

Wykolejenie tramwaju miało miejsce w strategicznej lokalizacji, między rondem a rynkiem, co błyskawicznie spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu drogowym. Jest to ważny punkt przesiadkowy, w którym zbiegają się i przecinają liczne tory. Z powodu awarii ruch tramwajów na niektórych trasach został tymczasowo zmieniony, aby zapewnić pasażerom dotarcie do ich miejsc docelowych.

Po godzinie 10:00 Andrzej Zowada oznajmił, że ruch tramwajowy na wyłączonym odcinku został już przywrócony, a tramwaje powróciły do swoich normalnych kursów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Wyciąg na Wielkiej Krokwi otwarty dla turystów. Nowe koło w końcu dotarło z Francji (zakopane.naszemiasto.pl)

Parking przy Centrum Muzyki jest zamknięty i pusty, ale miasto wydaje krocie na jego oświetlenie (gazetakrakowska.pl)