w

Były kierownik schroniska bezlitośnie znęcał się nad zwierzętami w Kościerzynie (esopot.pl)

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformowała, że Prokuratura Rejonowa w Sopocie skierowała do sądu akt oskarżenia. Decyzja zapadła w ramach zarzutów, jakie przedstawiono kierownikowi schroniska dla zwierząt w Kościerzynie.

Były kierownik schroniska oskarżony jest o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Przedstawione zarzuty obejmują m.in. zastraszanie i kopanie zwierząt, a także używanie na nich pałki typu tonfa, bicie po głowie oraz uderzanie miotłą i łopatą.

Oprócz znęcania się na zwierzętami, podejrzany będzie też odpowiadać za nieudzielenie pomocy weterynaryjnej ciężko rannym zwierzętom. Mężczyzna izolował zwierzęta bez właściwej opieki i uniemożliwiał diagnozę weterynaryjną przez długi czas. Z tego powodu naraził je nie tylko na cierpienie, ale i zagrożenie życia.

Przestępstwa byłego kierownika trwały od stycznia 2020 do października 2021 roku. Aczkolwiek oskarżony nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Obecnie podlega dozorowi policyjnemu, ma zakaz związany z opieką nad zwierzętami, a także zakaz prowadzenia takiej działalności.

Jeżeli sędzia zdecyduje się na pełny wymiar kary, oskarżony trafi do zakładu karnego na 5 lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Globalna firma PwC rozwija działalność w Lublinie. Będzie ponad 300 nowych miejsc pracy (investmap.pl)

Wyciąg na Wielkiej Krokwi otwarty dla turystów. Nowe koło w końcu dotarło z Francji (zakopane.naszemiasto.pl)