w

Wszedł na Kasprowy 270 razy w ciągu roku (zakopane.naszemiasto.pl)

Paweł Dutka to pasjonat górskich wędrówek i mieszkaniec Podhala. Jak sam mówi, uzależnił się od chodzenia po górach i nie wyobraża sobie, jak zniósłby dłuższą rozłąkę z nimi. Prawie codziennie informuje w swoich Social Mediach, że jest „obecny” kolejny raz na szczycie. Czym zajmuje się entuzjasta gór i od czego zaczął przygodę z górami?

Paweł Dutka na co dzień pracuje w branży turystycznej. Ma również dom i rodzinę. Jego zdaniem tak wiele wejść pod górę zawdzięcza dobrej lokalizacji mieszkalnej i odpowiedniej organizacji czasu. Jak sam mówi, w Social Mediach spotyka się z różnymi opiniami. Jedni gratulują zdrowej postawy, inni zazdroszczą. Dutka jednak nie zaniedbuje swoich obowiązków ani zawodowych, ani rodzinnych, umie jednak wygospodarować dziennie około 1,5 godziny czasu na spełnienie swojego hobby. Choć prawie codziennie udaje się na Kasprowy, to jednak nie jest to jedyny szczyt Polskich gór, który zalicza w swoich wędrówkach.

Jak zaczynał entuzjasta gór?

Choć alpinista zawsze pałał miłością do gór, to jednak jego pierwsze wędrówki wiązały się z celami zarobkowymi. Piękne krajobrazy, na które natykał się po drodze, uwieczniał na fotografiach, które docelowo sprzedawał turystom. Choć źródło zarobku się skończyło, to pasja do gór została. Obecnie w ciągu roku zużywa około 4 par butów na pieszych wędrówkach. Kolejnym wyzwaniem, z jakim spotkał się Dutka, było wchodzenie i zjeżdżanie z gór na nartach. Początkowo zupełnie nie radził sobie z tym, to ostatecznie za pomocą kolegów entuzjastów, nauczył się i tego. Dziś góry stoją dla niego otworem niezależnie od pory roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Gdynia ku pamięci ofiarom katastrofy smoleńskiej (dziennikbaltycki.pl)

Mężczyzna poszukiwany – w tle historia drogiego telefonu (katowice.naszemiasto.pl)