w

Gdynia ku pamięci ofiarom katastrofy smoleńskiej (dziennikbaltycki.pl)

Jak co roku zbliża się kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło wiele przedstawicieli ludu, w tym generałów, polityków. 10 kwietnia przypomina wielu o katastrofie, jaka miała miejsce podczas lotu samolotem. Gdynia wspomina wszystkie ofiary, składając im hołd i upamiętniając to straszne wydarzenie, wokół którego wciąż jest jeszcze wiele kontrowersji i niewyjaśnionych okoliczności. 

10 kwietnia 2010 roku cała Polska wstrzymała na chwilę oddech. Wszystkie media zwróciły wówczas wzrok w stronę Smoleńska, gdzie spadł samolot TU 154, na którego pokładzie znajdowało się wiele ważnych dla Polski nazwisk, w tym para prezydencka – Lech i Maria Kaczyńscy. Cała śmietanka wybierała się wówczas na obchody kolejnej rocznicy rzeźni w Katyniu. Okoliczności tak strasznego wydarzenia nie zostały jednak wyjaśnione od razu, a wprost przeciwnie, podawano je zdawkowo, a ich przepływ był wciąż regulowany przez rosyjskie władze. Choć od wydarzenia minęło już prawie 13 lat, to w sercach Polaków wciąż jest pamięć o zmarłych.

Obchody rocznicy w Gdyni

W Gdyni złożono już kwiaty pod tablicą upamiętniającą admirała Andrzeja Karwetę. Następnie uroczystym przemarszem zgromadzeni doszli do Bazyliki Morskiej. W samą rocznicę 10 kwietnia od godziny 12.00 w kościele Niepokalanego Serca Maryi przy ulicy Makuszyńskiego odbędzie się msza święta, gdzie upamiętnione zostaną wszystkie ofiary tragicznego zdarzenia. Następnie zostaną złożone kwiaty i znicze pod epitafium katastrofy smoleńskiej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

KolekTYw Ninja w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)

Wszedł na Kasprowy 270 razy w ciągu roku (zakopane.naszemiasto.pl)