w

Wojsko Polskie zakończyło operację NEON, której celem była ewakuacja z Izraela (i.pl)

Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych ogłosiło zakończenie operacji NEON, którą rozpoczęto w ramach sytuacji w Izraelu. Należy zaznaczyć, że żołnierze Wojska Polskiego ewakuowali z Izraela wielu obywateli Polski oraz innych krajów. Opublikowano również nagranie w internecie.

W ramach operacji NEON Wojsko Polskie z sukcesem ewakuowało ponad 1500 osób, w tym obywateli Polski oraz innych narodowości. Na platformie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych podziękowano za wysiłek załogom transportowców i podkreślono gotowość do dalszych działań. Udostępniony film pokazał ludzi z pakunkami w samolotach transportowych.

Wojsko Polskie wzięło udział w ewakuacji polskich obywateli z Izraela, który został zaatakowany przez Hamas. Atak miał miejsce 7 października, co spowodowało ograniczenie ruchu lotniczego nad Izraelem. Polskie władze zdecydowały o rozpoczęciu ewakuacji, aby pomóc około 2000 uwięzionym Polakom. Operacja otrzymała kryptonim „Neon”.

W trakcie prowadzonych działań utworzono most powietrzny między Tel Awiwem a Warszawą, wykorzystując do tego bazę lotniczą na Krecie. Polskie samoloty wojskowe, w tym C-295 Casa i C-130 Hercules, regularnie przewoziły polskich obywateli z Tel Awiwu do Grecji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Prezes Orlenu wypowiedział się na temat wzrostu ceny paliwa po wyborach (i.pl)

Afera w lokalu wyborczym w Wałbrzychu. Ktoś zagłosował za jedną z mieszkanek miasta (gazetawroclawska.pl)