w

Wojna w TVP. Pracownicy stacji: prezes TVP jest zbyt miękki i uległy w kwestii nowego rządu (wiadomosci.gazeta.pl)

Stacja TVP obecnie przypomina oblężoną twierdzę, gdzie toczy się wewnętrzna wojna. Napięta sytuacja utrzymuje się zarówno w siedzibie TVP przy ul. Woronicza, kierowanej przez prezesa Mateusza Matyszkowicza, a także przy Placu Powstańców, gdzie nad programami informacyjnymi pracują Michał Adamczyk, Samuel Pereira i Marcin Tulicki. Podobna sytuacja dotyczy też „Wiadomości”.

Centrala TVP przy ul. Woronicza, a także budynek przy Placu Powstańców, gdzie tworzone są programy informacyjne, oczekują na reakcję nowego premiera Donalda Tuska. Michał Adamczyk zapewnia, że nawet jeśli nowa władza będzie chciała przejąć TVP, nie może tego dokonać ze względu na zablokowane możliwości prawne. A to może potrwać do 2025 r.

Należy zaznaczyć, że przed zmianą władzy wybuchł konflikt wewnątrz TVP nazwany „hipsterprawicą”. Media poinformowały o ostrym sporze między prezesem Matyszkowiczem a zespołem z Placu Powstańców. Próbowano nawet znaleźć jakieś punkty zaczepienia w dokumentacji dotyczącej TAI.

Faktem jest, że prezes TVP chce pozbyć się ekipy z Placu Powstańców, ponieważ postrzega ich jako wrogów szkodzących stacji. Jednak zespół nie zamierza się poddać i jest gotowy do konfrontacji z rządem Tuska. Zdaniem ekipy z Placu Powstańców, Matyszkowicz jest zbyt łagodny i uległy w obronie kontroli nad TVP.

Ponadto, kryzys ten dotyka także „Wiadomości”. Kilku prowadzących zniknęło już z anteny lub jest na długim zwolnieniu lekarskim. Z tego względu jedyną pozostałą twarzą „Wiadomości” jest teraz Edyta Lewandowska. Prezenterka regularnie prowadzi program od 11 grudnia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Władysław Kosiniak-Kamysz: Podkomisja ds. badania katastrofy smoleńskiej zostanie zlikwidowana (i.pl)

Policja schwytała sprawców odpowiedzialnych za zniszczenie chanukiji i flagi Izraela we Wrocławiu (www.rmf24.pl)