w

Policja schwytała sprawców odpowiedzialnych za zniszczenie chanukiji i flagi Izraela we Wrocławiu (www.rmf24.pl)

We Wrocławiu policja zidentyfikowała i zatrzymała grupę nastolatków, którzy podejrzani są o podpalenie flagi Izraela i zniszczenie chanukiji na deptaku. Pomimo że wszyscy sprawcy byli zamaskowani, policjanci ustalili ich tożsamość, w związku z czym wandale będą musieli teraz odpowiedzieć przed sądem dla nieletnich.

Kamery monitoringu zarejestrowały incydent w czwartek o godz. 21:00 na ul. Oławskiej we Wrocławiu. Pięciu wandali zniszczyło świecznik chanukowy, przewracając go na ziemię, a następnie podpaliło flagę Izraela. Cała grupa była zamaskowana, a jednym z uczestników był osoba nagrywająca całe zdarzenie telefonem.

Działania policji doprowadziły do zatrzymania pierwszego podejrzanego. Kolejne czynności identyfikacyjne pozwoliły na schwytanie pozostałych sprawców. Okazało się, że wszyscy są w wieku od 15 do 16 lat. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone przez kryminalnych z wrocławskiej komendy miejskiej Policji i komisariatu na Starym Mieście. Natomiast los podejrzanych zależy teraz od Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Prezydent miasta, Jacek Sutryk opisał na mediach społecznościowych sytuację ze zniszczeniem chanukiji i flagi Izraela we Wrocławiu, a następnie potępił antysemicki akt wandalizmu. Wyraził również zdecydowany sprzeciw wobec wszelkich przejawów rasizmu, ksenofobii czy antysemityzmu, wskazując na całkowity brak tolerancji dla takich zachowań we Wrocławiu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

73 komentarze

  1. Znajdują gangsta’s rozwalenia jakiegoś durnego świecznika żydowskiego w niecały tydzień po zdarzeniu… Tymczasem śmiecia, który mnie sprał 5 lat temu DO DZIŚ nie złapali! 😡 I kiedy pytam jak sprawa, smerfy odpowiadają ,,Śledztwo jest w toku!” Gnidy!

  2. Wrocławska policja znowu w akcji – tu pobiją ludzi na marszu niepodległości , tutaj zabija kilka osób , tutaj wspierają Ukraińska mafię we Wrocławiu a innym razem ścigają za to , że nie zgadzasz się z jedyna słuszna narracja …Wolna Palestyna , Wolna Polska ! Wolny świat !🇵🇸🇵🇱🌍

Wojna w TVP. Pracownicy stacji: prezes TVP jest zbyt miękki i uległy w kwestii nowego rządu (wiadomosci.gazeta.pl)

Sąd skazał byłych policjantów i byłego naczelnika poznańskiej drogówki (www.rmf24.pl)