w

Wielkanoc pod znakiem wielkich pisanek (zakopane.naszemiasto.pl)

Zakopane już gotowe na Wielkanoc. Na przyjezdnych turystów czekają wielkie pisanki rozstawione po całym mieście. Duża atrakcja ma przyciągnąć nie tylko katolików świętujących Wielkanoc od 9. kwietnia, ale również prawosławnych, którzy obchodzą święta tydzień później. Zarezerwowane hotele proponują wiele atrakcji, a ceny potrafią zadziwić.  Na co warto się szykować, spędzając święta w Zakopanem? 

Wielkie pisanki to atrakcja, która ma przyciągać wzrok tubylców i turystów, przebywających w całym mieście. Ogromne kolorowe jaja zostały umieszczone w specjalnych stojakach i rozmieszczone w różnych lokalizacjach. Symbole nadchodzących świąt występują w różnych kolorach i są indywidualnie zdobione najróżniejszymi wzorami. Każde z nich zdobi godło Zakopanego oraz napis z nazwą miasta. Dodatkowo znajdują się na nich ludowe wzory i kwieciste malowanki. Ozdoby zostały rozstawione po takich miejscach, jak park, napis „ZAKOPANE”, czy ronda. Wokół każdej z nich miały znajdować się posadzone kwiaty, jednak uniemożliwiła to iście zimowa pogoda.

Wiosenne spacery, czy narty?

Wszyscy turyści, którzy wykupili sobie pobyt świąteczny w Zakopanem, muszą szykować się na zimowy pejzaż. Temperatury spadające poniżej zera i leżący na ziemi śnieg, raczej nie zachęca do wiosennych spacerów z rodziną. Jest to jednak świetna okazja, żeby skorzystać z odstawionych już do szafy nart. Właściciele hotelów wspominają, że atrakcje związane z wykupionymi u nich pokojami, to głównie świąteczne posiłki, przejażdżka konną dorożką na poświęcenie jajek oraz możliwość ze skorzystania wyposażenia hotelu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Śmiertelny wypadek w Gdyni – wpłynął akt oskarżenia (dziennikbaltycki.pl)

„Nie pozwolimy obrażać Polaków!” (katowice.naszemiasto.pl)