w

Śmiertelny wypadek w Gdyni – wpłynął akt oskarżenia (dziennikbaltycki.pl)

Mowa tu o wypadku samochodowym. Miał on miejsce niedaleko gdyńskiego cmentarza, gdzie na pasach przechodził 73-latek. Mężczyzna został potrącony przez samochód, a sprawca z pomocą swojego pasażera, uciekł z miejsca wypadku. Winnych postawiono przed sąd. Co im grozi? Jaką karę może ponieść pasażer sprawcy?

Potrącony senior odniósł poważne obrażenia. Świadek zdarzenia wezwał pomoc i mimo szybkiej interwencji lekarskiej, mężczyzna zmarł w szpitalu. Szybko odnaleziono sprawcę czynu. Ustalono, że w trakcie wypadku był on pod wpływem alkoholu. Uciekł z miejsca wypadku w obawie przed karą. Obecnie grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie wypadku i ucieczkę z jego miejsca bez udzielenia pomocy.

Co grozi pasażerowi sprawcy wypadku?

Jak się okazuje, mężczyzna, który spowodował wypadek, nie był sam. Jego pasażer również uczestniczył w całej sytuacji. Nie dość, że sam nie udzielił pomocy poszkodowanemu 73-latkowi, to jeszcze uniemożliwił zatrzymanie sprawcy, przez świadka zdarzenia. Miał tego dokonać poprzez odepchnięcie i zastawienie drogi, dając możliwość ucieczki z miejsca wypadku. Pasażer został również zatrzymany i za nieudzielenie pomocy oraz za uniemożliwienie zatrzymania sprawcy grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Rażące zaniedbanie ze strony obojga sprawców zakończyła się w sposób najgorszy, czyli śmiercią potrąconego 73-latka. Poza oczywistym jednak naruszeniem prawa drogowego, czyli kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, nie udzielono pomocy, która jest tak oczywistym i ważnym elementem każdego zdarzenia o podobnym charakterze. I właśnie za te zachowania oboje zostaną ukarani.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Studenci w Gdańsku pozbawieni ciepłej wody (dziennikbaltycki.pl)

Wielkanoc pod znakiem wielkich pisanek (zakopane.naszemiasto.pl)