w

„Nie pozwolimy obrażać Polaków!” (katowice.naszemiasto.pl)

Pod Katowickim Spodkiem zebrali się politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz parlamentarzystka Bożena Borys-Szopa w celu podsumowania pobytu Donalda Tuska na Śląsku. Odnieśli się do większości zarzutów oraz podsumowali 8 lat rządów obecnej władzy. Zaznaczyli, że nie pozwolą obrażać Polaków i działalności Prawa i Sprawiedliwości, która miała przede wszystkim na celu polepszyć sytuację bytową rodaków. 

Jednym z największych zarzutów, jakie odparli politycy prawicy, było wspomniane podczas pobytu Donalda Tuska „rozdawnictwo państwowych pieniędzy”. Zaznaczyli, że mówienie tu o wspieraniu marginesu społecznego jest nie tylko krzywdzącą generalizacją, ale również jest dalekie od prawdy. Ich zdaniem wszystkie kroki poczynione w tym kierunku miały na celu zapobiec poszerzającej się biedzie i przetrwanie trudnego kryzysu gospodarczego. Nie widzą nic złego we wspieraniu potrzebujących Polaków, a utrzymywanie ludzi z dala od szerzącego się ubóstwa, ich zdaniem powinno być zdaniem każdego rządu.

Nam się udało, a wam?

Co więcej, wyliczone zostały sukcesy obecnej władzy, czyli utrzymanie bezrobocia wciąż na poziomie dwucyfrowym oraz opanowanie gospodarcze sytuacji w tak trudnych okolicznościach, jakimi jest pandemia i wojna na wschodniej granicy. Zaznaczono podczas wystąpienia, że wszystkie te działania mają na celu poprawę bytu ludzi oraz zapewnienie bezpiecznego powrotu Polakom, którzy musieli wyjechać na zachód w celu utrzymania rodziny. Do tego wypomniano Platformie obywatelskiej ich błędy, gdy władza należała do nich i upewniono słuchaczy, że złote obietnice płynące z ust lidera opozycji, są pustymi słowami bez pokrycia.  

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Wielkanoc pod znakiem wielkich pisanek (zakopane.naszemiasto.pl)

Kraków pierwszym miastem polskim na Google Arts & Culture (gazetakrakowska.pl)