w

Wiceszef MON: Polska nie może zmieniać obecnych zasad użycia broni na granicy (defence24.pl)

Wiceszef MON, Paweł Zalewski, zaznaczył, że należy utrzymać obecne zasady użycia broni na granicy. Jak twierdzi, w przeciwnym razie obawia się eskalacji konfliktu i zabijania migrantów po polskiej stronie.

Wiceminister Zalewski stanowczo sprzeciwił się jakimkolwiek zmianom w polityce użycia broni, ponieważ obawia się potencjalnie tragicznych konsekwencji, zarówno dla migrantów, jak i dla polskich sił granicznych. Dodał też, że przez to może również dojść do wymiany ognia z białoruskimi KGB-stami.

Wypowiedź wiceministra stanowi jasne stanowisko przeciwko propozycjom premiera, który zapowiadał zmiany w zasadach użycia broni na granicy.

Zalewski ostro krytykował propozycje tych zmian, twierdząc, że utrzymanie obecnego stanu, czyli operacji policyjnej, jest najbardziej odpowiednie w kontekście niewpuszczania imigrantów na terytorium Polski.

Jego stanowisko jest klarownie sprzeczne z zapowiedziami premiera Donalda Tuska, który sugerował wprowadzenie nowych przepisów w tym zakresie. W opinii Zalewskiego taka decyzja premiera może prowadzić do konfrontacji z Białorusią.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Natalia Kaczmarek zdobyła złoto na mistrzostwach Europy w biegu na 400 m i pobiła rekord Polski! (sport.tvp.pl)

Sądy odmawiają przyjmowania nagrań od kierowców. Jest reakcja Rzecznika Praw Obywatelskich (motoryzacja.interia.pl)