w

W słowackich Tatrach polski alpinista upadł z 50 metrów, doznając obrażeń głowy, klatki piersiowej i kończyn (zakopane.naszemiasto.pl)

W czwartek rano po słowackiej stronie Tatr Wysokich doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego 37-letni mężczyzna upadł z wysokości, doznając poważnych obrażeń ciała. Słowaccy ratownicy szybko zawiadomili o zaistniałej sytuacji TOPR, a po poszkodowanego wysłali śmigłowiec ratunkowy.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce 07 września w godzinach porannych w Dolinie Staroleśnej. 37-letni alpinista doznał upadku z wysokości 50 metrów, co spowodowało u niego obrażenia głowy, klatki piersiowej i kończyn. Pomimo tak groźnego upadku mężczyzna był przytomny.

Poszkodowany Polak został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym

Słowackie służby ratownicze niezwłocznie poinformowały o wypadku TOPR, a na miejsce oddelegowały ratowników ze Starego Smokowca, którzy udzielili poszkodowanemu niezbędnej pomocy medycznej.

Należy dodać, że po rannego Polaka lądował śmigłowiec ratunkowy, który przetransportował go na lądowisko w Starym Smokowcu. Natomiast stamtąd pacjenta przewieziono do szpitala w Popradzie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Mieszkańcy bloku przy ul. Relaksowej mają problem z hałaśliwym lokatorem. Grożą, że poskarżą się proboszczowi (spottedlublin.pl)

Morawiecki chce pokonać deklarację Tuska: Jest szansa na stworzenie resortu transformacji energetycznej (www.slazag.pl)