w

W kilka godzin zebrano 70 tys. zł dla Brauna na Zrzutka.pl. Portal zablokował zbiórkę i namawia do nowej – chanukowej (www.money.pl)

W związku z incydentem w Sejmie i karą nałożoną na Grzegorza Brauna internauci postanowili wesprzeć polityka, otwierając dla niego zbiórkę pieniędzy na portalu Zrzutka.pl. Niestety portal ogłosił zablokowanie wszystkich aktywnych zbiórek na rzecz posła. Administratorzy portalu tłumaczą, że nie pozwalają na swojej stronie na promowanie nienawiści, przemocy i dyskryminacji.

W tym tygodniu w Sejmie RP doszło do kontrowersyjnej sytuacji, podczas której poseł Grzegorz Braun zgasił żydowskie świece chanukowe. Użył do tego gaśnicy. W wyniku tego czynu poseł został wykluczony z posiedzenia, a potem nałożono na niego sankcje finansowe.

W odpowiedzi na karę dla posła Konfederacji internauci rozpoczęli zbiórkę funduszy na platformie Zrzutka.pl, aby wspomóc Brauna. Jednak zbiórka została potępiona przez platformę z uwagi na zasady dotyczące promowania nienawiści i przemocy.

Zrzutka.pl zablokowała wszystkie dotychczasowe oraz planowane zbiórki na rzecz Grzegorza Brauna, argumentując, że mogą naruszać prawo. Natomiast decyzja o wpłaconych pieniądzach będzie podejmowana indywidualnie z uwagi na treść niektórych komentarzy i ryzyko antysemityzmu.

Sami członkowie Konfederacji potępili zachowanie Brauna, podejmując kroki w celu ukarania go w ramach klubu.

Co więcej, pozostałe ugrupowania polityczne domagają się pozbawienia Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) funkcji wicemarszałka Sejmu, jeżeli Grzegorz Braun nie zostanie usunięty z klubu. Jednak Konfederacja zaznaczyła, że tylko Konfederacja ma prawo decydować o losie swoich członków.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

58 komentarzy

    • Bartosz Grucha Ja już gdzieś od 2018 straciłem nadzieję, że ten kraj jakoś ustoi. Obecnie, po ostatnich wyborach, postanowiłem głosować gdzie tylko się da na Lewicę – i to na możliwie na największych odklejeńców, którym peron odjechał już lata temu. Skoro i tak Polska musi upaść, to nie przeciągajmy i niech się stanie jak najszybciej

    • Bartosz Grucha Nie mają sensu jakiekolwiek kalkulacje zakładające “otrzeźwienie” w narodzie. Naród (zbierając do kupy) wybrał w wyborach głównie partie lewicowe i centrolewicowe. Dodatkowo skrajnie prounijne. W ciągu następnych 12-16 miesięcy nie będzie czego po nas zbierać. Na pobudkę jest za późno o dobre 4-5 lat.

  1. Na pierwszy “rzut oka” — może się wydawać bulwersujące..: co ten poseł Braun od……a???? “Lata” z gaśnicą po Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej…???
    Ale, gdy zobaczyć szerszy kontekst, gdy spojrzeć na to się się od…….a, jakieś hanuki żydowskie palą na terenie Sejmu R. P. i marszałek Sejmu i inni jeszcze biją na to brawa….? To pan Braun powinien otrzymać wysokie odznaczenie państwowe – za ten akt odwagi i jako jedyny Polak otwarcie się temu sprzeciwił. Brawo dla niego za odwagę 💪💪💪💪💪

  2. Najlepsze było jak odgrywał sprzeciw na maseczki i dostawal kary w Sejmie , czy jak bral udział w proteście, ludzie poszli w miasto i zostali spalowani przez milicje a Braun “szczęść Boże” tylnymi drzwiami się ewakuował po swoim podjudzaniu, oczywiście słowa prawdy nigdy nie powiedział

  3. Niech lepiej Hołownia i cała ta Elita Tuska i Kaczora zrobi zrzutkę na zwrot kosztów remontu kościołów zdewastowanych na które zrzucali się parafianie albo na posąg matki boskiej z obciętym łbem. Te akty wandalizmu miały miejsce wcześniej od tego w sejmie i tego populistycznego gadania nie było. Jak wszyscy to wszyscy albo nikt.

Mieszkańcy Niepołomic będą mogli szybko podróżować do Krakowa. Powstaje nowa linia kolejowa (www.nakolei.pl)

Sąd uniewinnił Joannę Scheuring-Wielgus ws. zakłócania mszy św. i promowania aborcji w kościele (www.bankier.pl)