w

Mieszkańcy Niepołomic będą mogli szybko podróżować do Krakowa. Powstaje nowa linia kolejowa (www.nakolei.pl)

W ostatnim czasie PKP PLK podpisały umowę na stworzenie nowej linii kolejowej. Projekt zostanie zrealizowany w ramach programu Kolej +, udostępniając mieszkańcom Niepołomic szybki dojazd do Krakowa.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły inwestycję łączącą Niepołomice z krakowskim centrum. Projekt jest częścią „Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2029 r.”. Zadaniem projektu jest ułatwienie mieszkańcom regionu podróży do Krakowa.

Podpisana umowa obejmuje stworzenie nowej linii o wartości 4,6 mln zł z konsorcjum firm Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Infra–Projekt Sp. z o.o. W ramach projektu zostanie przygotowana dokumentacja i będą przeprowadzane konsultacje społeczne. Według planów pozwolenie na budowę ma być dostępne w 2026 r.

Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., Ireneusz Merchel oznajmił, że jest to istotny projekt dla regionu, ponieważ poprawi dostępność transportu publicznego i pozytywnie wpłynie na kolej aglomeracyjną. Nowa linia zwiększy mobilność mieszkańców, umożliwiając szybki dojazd do Krakowa.

Należy zaznaczyć, że program Kolej + o wartości ponad 13 mld zł wspiera rozwój infrastruktury kolejowej. Dlatego w regionie Krakowa realizowane są aż trzy projekty, w tym nowe linie kolejowe, które mają poprawić podróże koleją dla 1,5 mln mieszkańców w całej Polsce.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Norweg pod wpływem narkotyków i alkoholu kopnął funkcjonariusza SG na katowickim lotnisku (kronika24.pl)

W kilka godzin zebrano 70 tys. zł dla Brauna na Zrzutka.pl. Portal zablokował zbiórkę i namawia do nowej – chanukowej (www.money.pl)