w

W ciągu ostatniej doby Straż Graniczna udaremniła 51 prób nielegalnego przekroczenia granicy (i.pl)

Straż Graniczna poinformowała, że w ciągu ostatniej doby z Białorusi do Polski próbowało przedostać się 51 cudzoziemców, w tym obywatele Iranu i Maroka. Ponadto, na oficjalnym profilu Straży Granicznej pojawiło się nagranie, gdzie jeden z funkcjonariuszy opowiada o reakcji społeczeństwa w obliczu narastającej presji migracyjnej na polską granicę.

Wśród 51 cudzoziemców, którzy próbowali przekroczyć granicę Polski, 15 osób zawróciło na Białoruś po tym, jak dostrzegli polskie patrole. Warto też zaznaczyć, że w rejonie Michałowa zatrzymano dwóch obywateli Gruzji, którzy przewozili migrantów do Niemiec.

Według danych Straży Granicznej w ciągu września odnotowano ponad 900 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. W sierpniu liczba ta wynosiła około 2800, a w lipcu około 4000. Funkcjonariusze zatrzymali nielegalnych migrantów pochodzących z ponad 50 różnych krajów.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku na długości 186 km, wzdłuż granicy z Białorusią, zbudowano stalową zaporę o wysokości 5,5 m. Jest to główny element zabezpieczenia przed nielegalną migracją. Co więcej, na długości 206 km zainstalowano też system kamer i czujników, który jest wykorzystywany przez polskie służby graniczne.

Straż Graniczna poszukuje także wykonawcy do stworzenia zapory elektronicznej na rzece Bug wzdłuż granicy z Białorusią w województwie lubelskim. Zabezpieczenie obejmie długość 172 km, wzbogacając polską granicę o 4500 sztuk kamer dzienno-nocnych i termowizyjnych, a także o 1800 sztuk słupów kamerowych. Cały system nadzoru będzie kontrolowany z siedziby Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Długi Platformy Obywatelskiej rosną w zastraszającym tempie. Ostatnia umowa kredytowa opiewa na 25 mln zł (i.pl)

Orlen dementuje plotki o braku paliwa na stacjach benzynowych (i.pl)