w

Ustawa wiatrakowa zostanie wycofana i przedstawiona ponownie jako projekt rządowy (i.pl)

Ustawa dotycząca budowy elektrowni wiatrowych, która zdążyła już wywołać spore kontrowersje, zostanie wycofana i ponownie przedstawiona przez rząd w formie projektu. Posłanka Paulina Hennig-Kloska z partii Polska 2050 potwierdziła tę wiadomość, zaznaczając, że jest to bardzo istotny projekt.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące podziału projektu, posłanka Hennig-Kloska skoncentrowała się na zapewnieniu ochrony obywatelom przed potencjalnym wzrostem cen prądu. Zadeklarowała, że należy podjąć natychmiastowe działania, aby nie doszło do ogłoszenia weta przez prezydenta Dudę. Dodała też, że zmieniona ustawa trafi do konsultacji społecznych.

Według Hennig-Kloski to, że projekt będzie inicjatywą rządową, jest tutaj najlepszym rozwiązaniem, szczególnie w kontekście nadchodzącej zmiany rządu. Posłanka poinformowała, że konsultacje społeczne pozwolą wyjaśnić wątpliwości merytoryczne, a także oczyścić proces decyzyjny z potencjalnych manipulacji.

Pierwotna wersja projektu ustawy, dostarczona do Sejmu, wywołała dyskusje spowodowane zmniejszeniem odległości pomiędzy elektrowniami a terenami zabudowanymi lub obszarami chronionymi. Propozycje te zostały również mocno skrytykowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Partia nazwała je „aferą wiatrakową”. W efekcie PiS złożył doniesienia do prokuratury i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wezwał także do utworzenia komisji śledczej w tej sprawie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

  1. Kwestia czasu, poczekają, aż sprawa trochę ucichnie, zrobią wrzutke i zamieszanie wokół tematu zastępczego. Jedyne co zobaczą ludzie, to wiatraki pod domem. Siemens już zapłacił lobbystom, a pieniądze z KPO nie mogą iść na nic innego.

TVN pod gradem krytyki ze strony internautów. Powodem płatna transmisja pogrzebu 14-letniej Natalii (i.pl)

Zmarł Łukasz „Demon” Motyka (42 lata) – YouTuber znany ze spożywania mega ostrego jedzenia (i.pl)