w

Tusk: Wojna nie jest już pojęciem z przeszłości. Dzisiaj możliwy jest każdy scenariusz (wydarzenia.interia.pl)

Donald Tusk – w świetle wydarzeń na Ukrainie – zaznaczył, że wojna nie jest już pojęciem z przeszłości. Zdaniem premiera w dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwych scenariuszy dotyczących zbrojnego konfliktu.

Donald Tusk udzielił wywiadu sześciu europejskim gazetom, w tym polskiej „Gazecie Wyborczej”. Premier pytany był głównie o to, czy jest możliwa wojna krajów NATO z Federacją Rosyjską.

Tusk odpowiedział, że obawa przed wojną jest obecnie bardzo powszechna wśród przywódców światowych. Dodał, że nawet jego wnuki podejmują z nim dyskusje na ten temat. Ponadto poinformował, że aktualnie nie ma żadnej pewności co do przyszłych wydarzeń, a ta utrzymująca się niepewność łudząco przypomina 1939 rok.

W związku z sytuacją Tusk oznajmił, że na obronność będzie przeznaczane 4 proc. PKB. Zwrócił też uwagę na zmiany w podejściu państw europejskich. Podkreślił, że w Niemczech główne partie SPD i CDU konkurują między sobą, która z nich jest bardziej proukraińska. Wskazał też na Emmanuela Macrona, twierdząc, że reprezentuje on bardzo silny front antyputinowski w Europie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

  1. BARDZO PROSZĘ O POMOC.. Witam Was Kochani. Jestem Jadzia, jestem wdową z gromadką przygarnieętych piesków. Niestety jestem chora między innymi na bardzo bolesne zwyrodnienia wielostawowe, depresję. Utrzymuję się z niskiej renty inwalidzkiej, orzeczony stopień znaczny. Mieszkam samotnie tylko z tymi pieskami w bardzo złych warunkach, bez ogrzewania, bez łazienki, bez wody i kanalizacji, a niedługo może bez pradu. Pomagają mi Dobre Anioły Pani Doktor Agatka i Pani Karolinka która założyła mi zbiórkę rok temu. Niestety ze zbiórki wszystko już zostało wydane na leki, leczenie i karmę dla piesków. Jestem też podopieczną Fundacji Avalon i zbieram 1,5% odpisu podatkowego na remont i leczenie.. Bardzo proszę Państwa o pomoc, bo nie mam nawet na jedzenie i o wsparcie na moją zbiórkę dla moiej psiej rodziny. Po wykupie leków, zrobieniu opłat i zakupie karmy na nic więcej z renty mi nie zostaje.Od styczna br wydałam już na karmę ponad 2 tyś zł. Kochani Państwo pomóżcie mi bardzo Was proszę,nie zostawiajcie mnie samej bez pomocy, udostępniajcie. https://pomagam.pl/y8wkeg
    Za każdą pomoc jestem Państwu ogromnie wdzięczna.

Koalicja Obywatelska chce, aby zmianę płci finansowano z funduszy publicznych (niezalezna.pl)

Koleje Dolnośląskie planują włączyć magistralę towarową do ruchu pasażerskiego (investmap.pl)