w

Koleje Dolnośląskie planują włączyć magistralę towarową do ruchu pasażerskiego (investmap.pl)

Dolnośląski przewoźnik planuje wprowadzić zmiany w ruchu kolejowym we Wrocławiu poprzez uwzględnienie magistrali towarowej do przewozu pasażerów. Propozycja została poparta przez władze regionu.

Magistrala towarowa, funkcjonująca od końca XIX wieku, służyła wyłącznie do przewozu towarów. Jednakże zmieniające się potrzeby transportowe we Wrocławiu wymagają teraz przystosowania magistrali do ruchu pasażerskiego.

Według doniesień, modernizacja torów i budowa przystanków na magistrali towarowej umożliwiłaby przekształcenie jej w trasę pasażerską. Należy zaznaczyć, że kluczową rolę w realizacji tego planu odgrywa PKP PLK, zarządca infrastruktury.

Wykorzystanie magistrali towarowej dla pociągów pasażerskich z kierunków Legnicy, Wołowa czy Oleśnicy pozwoliłoby na efektywniejszy transport w obrębie miasta i regionu Dolnego Śląska. Co więcej, lepsza dostępność kolejowa może zmniejszyć zatłoczenie ulic i przyczynić się do poprawy komfortu podróży mieszkańców.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

  1. To niech koleje dolnośląskie powiedzą jakim cudem chcą to zrobić. Od strony zachodniej wyjazd przez przeciążony ruchem towarowym Gądów, a od wschodniej przez przeciążony ruchem towarowym Brochów. Niemcy zaprojektowali tę linię jako obwodnicę TOWAROWĄ i tak powinniśmy jej używać. Sieć kolejowa we Wrocławiu jest dobra i jedyne czego jej potrzeba to podniesienie prędkości maksymalnej w niektórych miejscach i modernizacja urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Tusk: Wojna nie jest już pojęciem z przeszłości. Dzisiaj możliwy jest każdy scenariusz (wydarzenia.interia.pl)

Poznańska prokuratura zatrzymała psią influencerkę za znęcanie się nad zwierzętami (vibez.pl)