w

Tragiczny weekend w górach. Zmarła turystka (zakopane.naszemiasto.pl)

Do tragicznego zajścia miało dojść w sobotę w godzinach wieczornych. Doje osób podążyło w wycieczkę górską na szczyt Kościelca. Niestety przez zdradliwy śnieg i trudne warunki doszło do tragicznego wypadku. Ratownicy TOPR-u przestrzegają turystów i proszą o ostrożność. 

Około godziny 19. funkcjonariusze TOPR zostali powiadomieni o tragicznym wypadku na szczycie Kościelca. Niezwłocznie wyruszyli na miejsce, gdzie okazało się, że kobieta znajdująca się na szczycie góry, spadła z niego. Zmarła na miejscu. Do zdarzenia ratownicy udali się śmigłowcem, którym mogli już tylko transportować ciało kobiety do Zakopanego. Udany weekend w górach zakończył się tragedią. Ratownicy przestrzegają wszystkich turystów, gdyż taka sytuacja może się jeszcze wielokrotnie powtórzyć. 

W góry? To tylko przygotowany i ze sprzętem

TOPR-owcy mówią zgodnie, że obecnie panujące warunki w Tatrach są zdradliwe i bardzo trudne dla amatorskiej turystyki. Na ścieżkach jest bardzo ślisko, gdyż stary i utwardzony śnieg jest przykryty lekkim mokrym śnieżkiem. Dodatkowo niskie zawieszenie chmur i niepewna pogoda, nie współgrają ze wspinaczką. Wiele osób przekonanych o swoich umiejętnościach może czuć się zaskoczonymi przez trudne warunki, nie wspominając amatorów. Ponadto ważnym elementem wspinaczki po górach jest nie tylko posiadanie koniecznego sprzętu, ale również umiejętność korzystania z niego. Wiele turystów, nie korzysta prawidłowo ze sprzętu, który w newralgicznych momentach mógłby uratować ich zdrowie, a nawet życie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Zapadł wyrok w sprawie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)

Korek na granicy Chorzowa i Katowic (katowice.naszemiasto.pl)