w

Incydent w Teatrze Polskim: Witold Mikołajczuk oskarżony o pobicie dyrektora, Andrzeja Seweryna (i.pl)

Dwa lata temu w Teatrze Polskim w Warszawie doszło do nieprzyjemnego incydentu. W wyniku tego zdarzenie poszkodowany został dyrektor Andrzej Seweryn. Oskarżono muzyka Witolda Mikołajczuka o pobicie aktora, co wzbudziło zaskoczenie. Sprawa ta dotyczyła incydentu, który miał miejsce 26 lutego 2021 roku, gdy teatr nakazał noszenie maseczek.

Tego dnia Witold Mikołajczuk pojawił się na jednym ze spektakli w Teatrze Polskim i zdecydowanie sprzeciwił się nakazowi noszenia maseczek. Niedługo po sprzeciwie wydarzenia te zostały opisane przez “Super Express”.

Andrzej Seweryn został poproszony o założenie maseczki, jednak odmówił, prowokując innych widzów swoim postępowaniem. W odpowiedzi na sytuację pojawiła się obsługa teatru, która zmuszona była usunąć go z terenu obiektu. Aktor opisał to jako nieprzyjemne doświadczenie.

Mikołajczuk oskarżony o spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu

Sprawa została przekazana Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście – Północ, która po miesiącu zakończyła postępowanie, oskarżając Mikołajczuka o spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu aktora, podczas jego interwencji na rzecz bezpieczeństwa.

Witold Mikołajczuk był zdziwiony zarzutami, gdyż twierdził, że Andrzej Seweryn nie brał udziału w incydencie. Zebrane dowody wskazują jednak, że muzyk uderzył aktora w żebra, powodując powierzchowny uraz klatki piersiowej, który wpłynął na jego zdrowie na okres krótszy niż 7 dni. Za taki czyn przewidziana jest kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Tragiczny incydent w krakowskim szpitalu. Prokuratura bada kontrowersje wokół pani Joanny z Krakowa (i.pl)

Na zalesionym terenie w Wielkopolsce znaleziono dziwny balon. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie (gazetawroclawska.pl)