w

Tobiasz Bocheński zrezygnował ze stanowiska wojewody mazowieckiego. Nie chce być kojarzony z Tuskiem (i.pl)

Wojewoda mazowiecki, Tobiasz Bocheński, złożył pilną dymisję, o czym poinformował na platformie X. Do wpisu załączył również skan oświadczenia. Decyzja wojewody związana jest z nominacją Donalda Tuska na stanowisko premiera.

Bocheński wyjaśnił, że podjął tę decyzję, ponieważ nie chciał być powiązany instytucjonalnie z premierem Tuskiem. Jak sam twierdzi, kojarzenie go z nowym premierem jest dla niego plamą na honorze, dlatego postanowił dotrzymać swojego słowa i podać się do dymisji.

Ponadto, Tobiasz Bocheński opublikował też wniosek skierowany do Donalda Tuska, w którym formalnie prosił go o przyjęcie jego dymisji. W dokumencie podkreślił, że złożył rezygnację 13 listopada, którą przekazał Mateuszowi Morawieckiemu. Jako powód swojego wyboru podał, że nie chce mieć nic do czynienia z nowym premierem i jego rządem.

Bocheński argumentował, że podczas obejmowania stanowiska wojewody mazowieckiego kierował się troską o przyszłość kraju oraz dobro wspólne. Natomiast jego odejście wynika z niezgody w kwestii poglądów i działań premiera Tuska. Jego zdaniem są one sprzeczne z fundamentalnymi wartościami, jakie odpowiedzialne są za dobre rządy i życie publiczne w Polsce.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Sąd uniewinnił Joannę Scheuring-Wielgus ws. zakłócania mszy św. i promowania aborcji w kościele (www.bankier.pl)

Ewakuacja kamienicy w Jaworze z powodu trującego gazu na klatce schodowej (gazetawroclawska.pl)