w

Ewakuacja kamienicy w Jaworze z powodu trującego gazu na klatce schodowej (gazetawroclawska.pl)

W nocy z wtorku na środę mieszkańcy kamienicy przy ul. Limanowskiego w Jaworze doświadczyli groźnej sytuacji. W budynku wykryto niebezpieczny gaz, zagrażający życiu i zdrowiu. Strażacy przeprowadzili sprawną ewakuację całego obiektu.

Alarm dotyczący ulatniania się niebezpiecznego gazu w jednym z mieszkań kamienicy przy ul. Limanowskiego w Jaworze dotarł do strażaków w nocy z 12 na 13 grudnia. W pewnym momencie włączył się system wykrywania czadu. Po przyjeździe na miejsce strażacy ustalili, że gaz wyczuwalny był na klatce schodowej.

Według kpt. Krzysztofa Napierały z KP PSP w Jaworze, namierzenie źródła emisji tlenku węgla nie było łatwą sprawą. W związku z tym zarządzono ewakuację całej kamienicy. Powodem incydentu okazał się nieszczelny przewód pieca gazowego. W rezultacie spaliny przedostały się pod dach budynku, stwarzając zagrożenie dla mieszkańców.

Funkcjonariusze straży pożarnej zdecydowali się na wyłączenie źródeł ogrzewania, dzięki czemu stłumiono ryzyko zatrucia tlenkiem węgla. Następnie dokonano niezbędnych pomiarów, aby upewnić się, że budynek jest już w pełni bezpieczny. Działania strażaków zakończyły się sukcesem, a mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Tobiasz Bocheński zrezygnował ze stanowiska wojewody mazowieckiego. Nie chce być kojarzony z Tuskiem (i.pl)

Mieszkańcy gm. Dopiewo zaniepokojeni odstrzałem dzików na zaludnionych obszarach rekreacyjnych (gloswielkopolski.pl)